Воїн, патріот і мудра людина - Василь Недайкаша.

Сергій Мілютін


22 березня 1895 р. у с. Глодоси Херсонської губернії (зараз Новоукраїнський район Кіровоградської області) народився учасник Першої світової війни, сотник Армії УНР, начальник ІІ відділу розвідки Генерального штабу Військового міністерства УНР Василь Недайкаша.



Це був не просто воїн-патріот, це була мудра і далекоглядна людина.  


Пропоную шановній публіці ознайомитися з найбільш влучними та цікавими висловлюваннями цієї непересічної постаті, зокрема, стосовно Росії і СРСР:

1. В Росії існував, існує і правдоподібно буде існувати російський імперіалізм. На нього хворіють не тільки російські еліти, але й російські маси;

2. Навіщо лізти на місяць, коли багато праці є ще на землі (Про освоєння космосу);

3. Штучних героїв фабрикувати не можна. Герої бувають тільки серед звичайних нормальних осіб, які хоч і будуть уважати війну найбільшим злом, але будуть розуміти, що це зло ще існує на світі і що обов’язок такого героя боронити своїх батьків, матерів, братів та сестер;

4. Володарі СРСР найбільше бояться зникнення страху перед вільним світом і появи вільної думки у себе в країні;

5. Поки Росія загрожує заходу, захід може бути нашим союзником, але якщо ми хочемо будувати власну політику, то повинні розраховувати на власні сили;

6. Нас цілком засліпило переконання у тому, що нас врятує тільки цивілізований Захід. Це привело до того, що ми втратили духовну самостійність і почали плентатися у хвості різних теорій та ідеологічних штампів, яких завжди чимало було у країнах західної демократії;

7. Соціально-національне визволення ми бачили виключно у вигляді повалення існуючого ладу, тому цілком не були підготовленими до утворення правдиво сильної державної влади (Про революцію 1917 р.);

8. Державну владу зможемо створити тільки тоді, коли на неї будемо дивитися, як на обов’язок перед народом, а не як на ощасливлення свого народу за допомогою різних політичних доктрин та гасел;

9. Коли ми хочемо створити сильний державний центр, то мусимо творити його виключно враховуючи менталітет та психологію українського народу, а не беручи за основу різні західні моделі;

10. Краще за все буде коли одноосібно владу перебере на себе Хрущов. Він великий самолюб, дуже балакучий, не може приховувати своїх думок та почуттів, що робить його непридатним на роль міжнародного діяча. Він може наробити багато дурниць, як в економіці, так і в політиці (Сказано після смерті Сталіна).