Ще раз про визнання Велесової Книги. Відписка Міністерства освіти і науки

Сергій Піддубний


9 вересня група вчених, письменників, художників та інших громадян України звернулися до міністра освіти та науки України О. Лісового, в якому вони просили визнати автентичність Велесової Книги і повернути її в шкільну програму (звернення дивіться за посиланням: https://yatran.com.ua/blog/zvernennya-do-mnstra-osvti-ta-direktora-nstitutu-stor/. )


10 жовтня надійшла відповідь. Але… не від міністра, а від генерального директора директорату шкільної освіти міністерства, у листі якого і слова немає про поставлене питання.


Ось як відреагували на неї автори звернення:


«Це просто є відпискою, небажанням міняти щось і відходити від донині авторитетних думок. Легше іти «по накатаному», аніж розбиратися в суті питання. На жаль…» (Галина Горностай). «Ще одне підтвердження, що колеги табачніка сидять у міносвіти і роблять одну шкоду!» (Григорій Басанський)…


Моя ж особиста думка, як ініціатора звернення, така: протидія визнанню Велесової Книги чи її ігнорування з боку державних, наукових і культурних інституцій – це ніщо інше як продовження війни Московії і її п’ятої колони проти України, проти відновлення нашої історичної пам'яті і відродження нашої сили та слави. 


До вашої уваги текст відповіді МОН від 10. 10. 2024.


Натомість автори листа чекають відповіді від міністра Оксена Лісового стосовно піднятого питання про визнання Велесової Книги і вивчення її в школах України. Відповіді гідної державного мужа і українця.