Чи є шанс стати президентом у генерала Залужного?

Петро Синиця


Наступні вибори президента України відбудуться за півтора року, але передвиборча кампанія по суті вже стартувала. Зокрема, діючий президент України активно проводить цю роботу з початку повномасштабного вторгнення російських військ – видає книжки зі своїми виступами, його портрет масово тиражується на футболках, подушках, ще десь. Його піарять на єдиному телемарафоні, в якому, до речі, заборонено брати участь опозиційним телеканалам. Як результат, на сьогодні за деякими даними рейтинг В. Зеленського нібито сягає аж 90%.



Але чи все так райдужно для президента? Сумнівно. Доволі серйозним суперником для Зеленського залишається П. Порошенко, який свою кампанію ще не розпочинав. І багато хто вважає, що в екс-президента є чималі шанси повернутися на втрачену три роки тому посаду.


В той самий час у соціальних мережах вже висловлюється побажання бачити на цій посаді головнокомандувача Збройних Сил України В. Залужного. У відповідь, щоправда, лунає – він військовий, він не політик, він не має команди і т. п. 


Однак історії відомо чимало випадків, коли військові легко ставали політиками і успішно керували державами.


 Для прикладу: маршал Карл Маннергейм, якого фіни вважають батьком сучасної Фінляндії, і  генерал Шарль де Голль, який двічі обирався президентом Франції…


Внесок цих військовиків у становлення своїх країн неоціненний. З притаманним військовим сміливістю і рішучістю, вони провели чимало реформ, в тому числі політичних, що дозволило Фінляндії та Франції стати в один ряд із передовими країнами Європи.

  

Генерала Валерія Залужного, під командуванням якого Збройні Сили України успішно протистоять другій армії світу, сьогодні вже прирівнюють до найвидатніших полководців світу. Він має величезний авторитет не тільки в Україні, а й у всьому світі. Деякі факти з його біографії просто вражають. Валерію Федоровичу Залужному 49 років, він українець. З відзнаками закінчив три військових вузи, а також магістратуру Острозької академії за спеціальністю «Міжнародні відносини». 


З таким багажем, з такими здібностями та авторитетом йому буде легко створити потужну команду однодумців і освоїтися в політиці. Йому охоче підставлять плече не тільки воїни української армії, серед яких чимало висококласних фахівців, що добровільно пішли у військо, щоб захищати Батьківщину від рашизму, а й досвідчені політики та менеджери.