Чи був вихід євреїв з Єгипту

Сергій Піддубний


Історія древнього Єгипту нерозривно пов’язана зі Скитією-Україною. Скитські володарі мали неабиякий авторитет і вплив у північній Африці і зокрема в Єгипті. Не один раз вони приходили на виручку тамтешньому людові…


Утім наразі про євреїв, які теж дотичні до скитського українського роду. Зокрема, мова про їхній вихід із єгипетського полону та про їх походження. Багато істориків схиляються до думки, що такої події, як вихід євреїв з Єгипту, взагалі не було. Проте диму без вогню не буває – хтось таки вийшов звідти з якоїсь причини. Але хто, коли і чому досі невідомо.



Спробуємо розібратися, яку подію могли приписати собі євреї, щоб возвеличитися і зробити себе присутніми в якомусь там енному тисячолітті до нашої ери? Біблеїсти датують Вихід з Єгипту  по-різному – 16, 15, 13 і 12 століттями. Однак жодних серйозних аргументів цьому не наводять.


Загалом про давніх євреїв (ізраїльтян) відомо лише з Біблії. Інших джерел про їх існування в древньому світі немає. Не згадує Ізраїлю, євреїв, їхнього наймудрішого в світі царя Соломона, а також їхнього великого пророка Мойсея, який нібито й вивів євреїв з полону, і найвидатніший історик давнини Геродот. А це є, по суті, прямим доказом того, що євреїв на період життя Батька історії (V ст. до н. е.) взагалі ще не було.


Тому маємо всі підстави засумніватися в їхньому єгипетському полоні та виходу з нього. Перебували ізраїльтяни в єгипетському рабстві нібито понад 400 років. В неволі їм доводилося дуже виснажливо працювати, недоїдати і т. п. Та незважаючи на це, чисельність ізраїльтян перевищила чисельність єгиптян. Що це за рабство таке? Українці, наприклад, були в московському рабстві 300 років, хіба їх стало більше ніж росіян? Ні. Навпаки, мільйони українців було винищено, багатьох змусили стати росіянами...


Пам’ятаючи те, як євреї вміють ставити все з ніг на голову і робити із себе невинних жертв, виникає цілком закономірне питання: а може насправді вони тримали за рабів єгиптян?   


Що це могло бути саме так, говорить низка фактів. За деякими версіями самі себе євреї виводять за 5500 літ до н. е. Однак оскільки вони перебували тривалий час в Єгипті, цілком очевидно, що й жили вони за наукою єгиптян. А в єгиптян за роки були місяці. Тобто, якщо згідно Біблії “Адам жив 930 років” то цю цифру треба ділити на 12 і насправді Адамів вік обчислюється 77 роками. А якщо 5500 поділити на 12, то доісторичний вік єврейського роду складає всього 458 років. Тобто, євреї появилися за життя Геродота і,звісно, він про них не міг знати, бо ті були лише в зачатках.


В якому полоні (чи зверхництві) перед цим могли бути євреї або їхні попередники? Відповідь на це питання знаходимо в Геродота. У 2-й книзі своїх “Історій” він пише про ефіопського царя Сабакоса, який вдерся з великим військом до Єгипту і володарював тут 50 років. Було це в VІІ ст. до н. е. Ефіопи натомість люди чорної раси, а Єгипет на той час в основному заселяли білі люди, переважно скитського походження, яких привів сюди ще Першосвятитель Рама (див. Рама).


Оскільки білі люди Єгипту були в рабстві чорних повелителів, маємо підстави згадати твердження французького філософа-містика ХVІІІ ст. Фабра д’Оліве, що всі семітські народи – євреї, араби, халдеї, фінікійці, єгиптяни – утворилися там, де білі колоністи підкорилися чорношкірим народам. До білих, орійських, народів Фабр д’Оліве відносив скитів, готів, сарматів, кельтів і германців.


...Зрештою ефіопів було вигнано з Єгипту, причому за допомогою скитів на чолі з царем Києм (за Геродотом, Кіаксаром), єгипетське ім’я якого – Киян або Хиян. Кий повернув у Єгипет законного царя Псамметіха, що перебував у вигнанні в Сирії.


Цілком ймовірно, що саме це вигнання ефіопів із країни пірамід і видається за вихід євреїв з єгипетського рабства. Теорія Фабра д’Оліве спонукає нас до висновку, що євреї це плід суміщення чорної (ефіопи) – і білої раси (скити). У біблійній книзі Єзекіїля (16:3) ми навіть знаходимо підтвердження, що першоматір’ю євреїв була скитянка (у книзі – хіттеянка, тобто китиянка, літера К в давнину читалася також як Х).     


Що стосується персонажу, який нібито вивів євреїв із полону, а саме пророка Мойсея, то варто нагадати, що за твердженнями французького теолога Е. Шуре, його справжнє ім’я Хозарсіф. Вважається, що жив Мойсей у ХІІ ст. до н. е., однак жодними джерелами це не підтверджується. Понад те, якщо в своїх проповідях він згадує гору Хорив, яка була названа іменем Києвого брата Хорива (див. Кий, Хорив) під час походу скитів до Єгипту в VІІ ст. до н. е., значить Мойсей дійова особа (якщо не вигадана) значно пізнішого часу. А якщо він Хозарсіф, то, певно, хозарин, а не єврей…  


Мініатюра з книжки "Книга української слави і сили"