Всі блакитноокі люди планети пішли від одного мешканця Причорномор’я


Данські вчені з’ясували, що всі блакитноокі люди ведуть свій родовід від однієї людини, яка, очевидно, жила приблизно 10 тисяч років тому в районі Чорного моря.

 

Про це пише газета „Сегодня”.

 

Вчені, які вивчають генетику кольору очей з´ясували, що в більш ніж 99,5% блакитнооких людей спостерігається однакова мутація гену, що визначає колір райдужної оболонки. Відтак, професор Ганс Ейнберг та його колеги з Копенгагенського університету дійшли до висновку, що мутація відбулася лишень у однієї людини, яка стала предком всіх блакитнооких людей із наступних поколінь.

 

Вчені точно не можуть визначити, коли відбулася така мутація, але дотичні ознаки вказують на те, що найімовірніше це було у ті часи, коли проходило швидке заселення Європи внаслідок розповсюдження сільського господарства.

 

Вчені запевняють, що карий – „головний” колір людських очей, що виникає під дією темного шкірного пігменту – меланіну. Але в гені ОСА2 відбулася мутація, яка позбавила здатність до „виробництва” карих очей.

 

Чоловіки та жінки з блакитними очима мають практично ідентичну генетичну послідовність тієї частини ДНК, що відповідає за колір очей. У карооких, навпаки, зустрічається багато індивідуальних варіацій в цій частині ДНК.

 

Професор Ейберг зазначив, що проаналізував ДНК майже 800 блакитнооких людей – від світлошкірих скандинавів-блондинів до темношкірих із блакитними очима в Туреччині та Йордані.

 

Раніше агенство ІТАР-ТАРС повідомляло про причин появи блакитнооких людей. Мовляв, вони з’явилися 10 тисяч років тому внаслідок споживання молока тварин.

 

Відповідні дослідження проводили американські учені. Вони вважають, що любителі молока отримали еволюційні переваги в боротьбі за виживання, і зокрема наводять іноді дивні докази своєї теорії: в молоці не було паразитів на відміну від води, і воно було доступно цілорічно. Врешті молоко давало організму наобхідні кальцій та вітамін Д.

 

Які дві теорії появи блакитнооких корелюються на разі ніхто не знає.

SHARE

  • mt-1592-project-page-img1.jpg
  • mt-1592-project-page-img2.jpg
  • mt-1592-project-page-img3.jpg
  • mt-1592-project-page-img4.jpg

Невідомо


02.02.2008 | 15:27


1224