Презентації і зустрічі


З нагоди Дня жертв голодомору та політичних репресій нещодавно в бібліотеці селища Побузьке Голованівського району на Кіровоградщині відбулася презентація книги колишнього члена ОУН-УПА Володимира Караташа „На барикадах Кенгіра”.


В 24 роки Володимир Михайлович був арештований та засуджений на 8 років позбавлення волі «за активное участие в националистическом движении в Украине», 11 місяців перебував в Горьківській тюрмі №1. А в 1949-му його перевели в табір суворого режиму для політв'язнів до Воркути. Працював на шахті №7. В 1951 році в концтаборі «Речлаг» після важкого і довгого слідства був засуджений військовим трибуналом Біломорського військового округу до розстрілу за «організацію і керівництво антирадянською групою українських націоналістів», яка готувала повстання в таборі. Закованого перевезли до Вологди, де провів 5 місяців в одиночній камері смертників. Зранку до вечора, щоб розум не схибився, ходив по камері і пошепки декламував вірші Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, займався фізичними вправами. Після смерті Сталіна влада замінила розстріл 25 роками тюрми і концтаборів. Був етапований з Вологди до Казахстану в табір суворого режиму «Степлаг» в «посьолок» Кенгір. Там в травні-червні 1954 р. брав активну участь у Кенгірському повстанні.


Про своє життя, про боротьбу за вільну Україну під час німецької окупації і ув’язнення в сталінських таборах і написав цю книгу автор.

Необхідно додати, що за кілька днів до цього В. Караташ мав зустріч у Побузькій загальноосвітній школі, де він пропрацював 25 років вчителем англійської мови. З великим інтересом, не раз перериваючи оплесками, слухали його учні старших класів та вчителі.

Не можна обійти і того факту, що працівники Голованівської районної бібліотеки для дорослих на зборах трудового колективу висунули книгу „На барикадах Кенгіра” на літературу премію імені Є. Маланюка.


***


Тим часом з нагоди Дня української писемності працівники Голованівської районної бібліотеки для дорослих організували свято „Українське слово – українська слава”, в якому взяли участь учні 11В класу Голованівської загальноосвітньої школи імені Т. Шевченка (кл. керівник Т. М. Непом’яша). На святі читали вірші, співали пісень і презентували журнал „Українець”, який прийшов до вподоби читачам Голованівщини. Окрім того, від працівників бібліотеки учасники свята отримали листівки про необхідність збереження рідного слова, бо воно є Вічність, Правда, Добро і Краса нашого народу.


***


В Голованівській загальноосвітньої школі імені Т. Шевченка в листопаді побував поет, гуморист, літературознавець і мовознавець, відповідальний секретар обласної організації Національної спілки письменників України, редактор журналу „Літературна газета” Володимир Гаранін. З великим захопленням слухали розповіді земляка (він народився в с. Троянка, Голованівського району) про літературну творчість, про місію українського слова учні старших класів та вчителі української мови і літератури. Особливо сподобалося гуморески у прочитані автора.


За повідомленням працівників райбібліотеки.

SHARE

  • mt-1592-project-page-img1.jpg
  • mt-1592-project-page-img2.jpg
  • mt-1592-project-page-img3.jpg
  • mt-1592-project-page-img4.jpg

Невідомо


27.11.2008 | 21:03


1260