Дослідження давніх писемних знахідок української мови


"Дослідження давніх писемних знахідок української мови" – такою була тема наукової конференції, яку зорганізувало 15 червня Івано-франківське науково-просвітницьке товариство "Просвіта-Світовид". Літературно-мистецька зала Івано-франківської обласної наукової універсальної бібліотеки ім. Івана Франка не вміщала всіх бажаючих взяти у ній участь – доводилося доносити стільці з інших залів.


Відкрив конференцію голова НПТ "Просвіта-Світовид" О. Т. Полівчак. Просвітянка, фаховий лікар В. В. Захарія блискуче прочитала уривки з Велесової Книги. Потім було надано слово історику В. М. Герулі, який представив дослідження доктора філологічних наук із Одеси В. Г. Таранця "Історико-лінгвістичне дослідження Велесової Книги" (публікується). На жаль, сам Валентин Григорович не зміг прибути на конференцію. Мав також виступ доктор філологічних наук, письменник С. Г. Пушик – його тема "Хлопське письмо". Дослідник української історії з Кіровоградщини С. В. Піддубний за допомогою проектора представив свою ілюстровану доповідь "Біблія стверджує, що була "одна мова та слова одні”. Що це за мова?" (публікується).


Петро Зборовський із Турківщини (Львівщина) розповів про бойківські латканки, а самодіяльні артисти заспівали кілька латканок. Учасники конференції довго не відпускали артистів театру ляльок ім. М. Підгірянки, які показали вражаючу фольклорну сценку народження Сонця-Кола.


О. Т. Полівчак закрив конференцію, повідомивши, що наступного разу (восени) буде розглянуто тему етруської мови.


SHARE

  • mt-1592-project-page-img1.jpg
  • mt-1592-project-page-img2.jpg
  • mt-1592-project-page-img3.jpg
  • mt-1592-project-page-img4.jpg

Невідомо


21.06.2014 | 20:52


2977