У селі Шепилове на Голованівщині відкрито приватний Музей культури побуту

Відомий художник, педагог та громадський діяч зі Львова професор Валерій Марчак має неабиякий послужний список досягнень. Він створив низку вражаючих живописних і монументальних праць – чого варті, наприклад, його картина «Мати Берегиня», яка тримає на вишитому рушнику звичайну українську хату, що вивела в світ багатьох геніїв українського народу, та мозаїка на фасаді одного з корпусів Львівського медичного університету. Заснував Академію дизайну, написав унікальний посібник для майбутніх художників «Про малярство». Працюючи в інституті прикладного та декоративного мистецтва (нині Академія мистецтв), виховав сотні художників і дизайнерів…

Запорука успіхів Валерія Феофановича – високий професіоналізм, наполегливість, вимогливість до себе, постійне самовдосконалення, завзятість і невичерпна любов до України. В тому, що він досяг, також велика заслуга Львова – центру української культури. Проте його завжди тягнуло в материнський край – на Голованівщину.

Вісім років тому за кілька кілометрів від рідного Голованівська він придбав собі звичайну сільсь ку хату з метою створити тут культурно-просвітницький центр. І ось 18 жовтня ц. р. під егідою Української Академії дизайну відбулося відкриття головної частини такого центру – Музею культури побуту українського народу.

В. Марчак назвав три головних цілі діяльності Музею: просвітницька – ознайомлення з побутовою культурою в цілому українців та Голованівського краю зокрема; навчальна – дати поняття про створення побутової народної культури в сучасних умовах глобалізації учням початкових класів; виставкова – ознайомлення мешканців краю з мистецтвом минулого та сучасності. Також творець нового музею пообіцяв давати безкоштовні майстер-класи всім бажаючим навчитися малювати.

В урочистостях з нагоди відкриття Музею взяли участь керівники району, райцентру, села, артисти Голованівського Будинку культури, друзі і родичі художника. Багато учасників цього свята отримали від художника подарунки – книжку-загадку українських народних казок з його ілюстраціями та каталог його робіт «Валерій Марчак. Картини життя і творчості».

Сергій Піддубний

На світлинах: Музей та його експонати, а також Валерій Марчак (праворуч) із братом Володимиром.