Книга про село, що зацікавила науковців

17.01.2008 | 12:29  
переглядів: 1184

Такої популярності книги про своє рідне село Крутеньке, що на Кіровоградщині, Голованівського району, яка вийшла в жовтні минулого року, не чекали і самі автори Сергій Піддубний та Ліна Кабацюра. Зацікавила вона не тільки вихідців села, а й зовсім чужих людей і, навіть, науковців. 350 примірників розійшлися в одну мить і вже постало питання про необхідність друку додаткового тиражу.

Що це за книга, чим вона так приваблює читача?

Найперше, своїм змістом і багатством інформаційного та ілюстративного матеріалу. Вона дійсно відповідає назві „Весь рід наш крутенський” – дуже багато фотографій, історичні нариси про село і його людей, списки односельців, які померли під час голодомору та були репресовані у 1930-ті роки, загиблих у Велику Вітчизняну війну. Особливо популярними виявилися розділи „Прізвиська”, „Що в прізвищі нашому?”, „Крутенська говірка” (до нього увійшло майже 200 діалектів, невідомих навіть 11-томному словнику української мови, який видався в сімдесятих роках минулого століття) та „Весільний обряд нашого села”.

Книга, яка була віддрукована в Уманській районній друкарні, має А4-ий формат, тверду кольорову обкладинку, а також містить в собі кілька кольорових вкладок. Видана за фінансової підтримки вихідців села Бориса Івановича Петренка, Степана Олександровича Пашенюка, Василя Петровича Гайдая та Сергія Володимировича Соломонюка.

У розділі „Статті” пропонуємо нарис Сергія Піддубного з історії Крутенького „Поселення на Крутоярах”.

banner2.gif

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо ...

Бачення

  До цих ...