Дмитро Донцов

ЗА ЗЕМЛЮ І МОРЕ

А найкраще потверджує се українська історія. Бо завсігди, коли з новими силами зривалась у вишину Україна, завсігди рвалася вона і до моря. За незалежність від Сходу чи від Півночі, і – за опанування моря... Ось князівська доба. Олег, Святослав. Ігор зі своїм полком. І незалежність країни боронили вони, перегороджуючи «черленими щитами» східні поля і ці «щити» на брамі царгородській прибивали, рідне Чорне море байдаками перепливаючи...

Олександр Болдирєв

ОДЕСІ - 600

Книжка ця — сенсаційна. Всупереч усталеній думці автор цього історичного дослідження, опираючись на документальні матеріали, які відкривають чимало присипаних пилом забуття фактів, доводить, що молода красуня Одеса не така вже й молода... Скільки ж років Одесі, і чи можна 1794 рік вважати роком її народження? Коли ж була заснована Одеса? Про все це ви довідаєтесь, прочитавши запропонований історичний нарис, який дає можливість не під звичним кутом зору поглянути на історію чорноморського міста.

Віктор Адамський

ОЛІМПІАДА ПАЩЕНКО-ШУЛЬМІНСЬКА І ТАРАС ШЕВЧЕНКО У ЇЇ ЖИТТІ

О. М. Пащенко знову арештовують та доправляють до Радомишльської в'язниці, де пред'являють звинувачення за статтею, що передбачала кримінальну відповідальність: „за составление и распространение противоправительственных речей на чужом языке"… І раптом на село дістався наказ та ще й українською мовою від комісара до комісара аж до сільського дійшов у такій формі: Оголосити 25-26-27 лютого (по ст. ст.) три дні народнім святом в пам'ять борця за волю людини Т. Шевченка. Не можна в ці дні ставати на працю – ні орати, ні сіяти (почалася рання весна) під загрозою суворої кари. Школам - три дні уряджувати поранки, реферати, академії. Сільрадам — припильнувати, щоб Свято відбувалося врочисто...

Жодна революція не може чогось дати, коли нема кому брати (афоризми Євгена Сверстюка)

Євген Олександрович Сверстюк (13 грудня 1928, Сільце, Волинське воєводство, Республіка Польща — 1 грудня 2014, Київ. Україна) — український письменник, мислитель, філософ, гоголезнавець, громадський діяч. Засновник та з 1989 незмінний редактор православної газети «Наша віра», президент Українського ПЕН-клубу. Доктор філософії. Автор одного з найважливіших текстів українського самвидаву — «З приводу процесу над Погружальським». Політв'язень радянського режиму.

Володимир Базилевський

ІМІТАТОРИ ТА ФАРИСЕЇ: ЛИКИ І ДІЯННЯ

Бердяєв нагадував більшовицькому режиму слова В. Соловйова: держава існує не для того, щоб перетворити земне життя на рай, а для того, щоб завадити йому обернутися на пекло. Україна давно вже зона пекла. Міняються президенти — пекло лишається. Якщо Янукович вроздріб і оптом продавав Україну Росії, то Порошенко і його команда докладають зусиль, аби розчинити її у глобалістському казані. Використовуючи при цьому той же засіб зросійщення як уніфікації.

Дмитро Донцов

ДО МІСТ!

Паралітиком назвав наш нарід Франко, а є в тих словах не лиш поетичний висказ, але й ствердження величезної ваги факту нашої суспільної будови: ми паралітики, бо спаралізовані є деякі члени нашого тіла; бо нема в нас органу, що виконує одну з найважливіших функцій національного життя – нема в нас свого міста. Страшно пімстився той дефект на нас під час останніх наших визвольних змагань, коли зайшла потреба наглої мобілізації національної стихії, а коли осередки сеї стихії – міста – були в руках чужинців.

Сергій Піддубний

Нам хочуть нав'язати думку, що серед українців немає умів, здатних творити значущі речі. Запитання і мої відповіді (через Фейсбук) 2010-2013 рр.

Цілком зрозумілі релігійні уподобання, наприклад Партії Регіонів. Вони дотримуються інтернаціональної християнської віри і відповідно них будують свою програму, де інтересам корінному населенню немає місця, але коли і націоналісти обирають цей шлях, то очевидно, що насправді вони лише на словах націоналісти. Націоналісти, чи народники, мають опиратися на народну, на корінну віру…

Дмитро Донцов

СИМОН ПЕТЛЮРА

Один із добрих знавців наших відносин писав колись про сю справу: «Червоне російське правительство використало для своїх національних цілей жидів у повній мірі. Ні одно правительство не взяло до себе на службу стільки жидів, як то зробив московський Совнарком. Можна було завчасу передбачити, коли росіяни, мов Пилати, умиють руки і скажуть пригнобленим націям: «В усьому винен жид...». Сей прогноз дивно покривається з прогнозом проф. Саролеа, майже ідентичний з ним. Але ми не маємо забувати про суть справи.

Віктор Андрієвський

МИКОЛА МІХНОВСЬКИЙ – ОРГАНІЗАТОР УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКА

Український військовий рух входив у нову фазу. Розпочавшись з ініціативи кількох націоналістів-самостійників з М. Міхновським на чолі, він деякий час розвивався під чисто національними гаслами. Творення власної національної армії як головної основи української державності, - ось що було провідною ідеєю керівників руху. Але українська т. зв. «революційна демократія», або, ліпше сказати – українські соціалісти, швидко спотворила первісну ідею М. Міхновського. Речником соціалістичної «демократії» виступав В. Винниченко.

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо об’єднатися навколо, ...

Бачення

  До цих електронних сторінок ми запрошуємо ...