Сергій Піддубний

ІМЕНА ЛЮДЕЙ – ІМЕНА БОГІВ

Вражають також висновки щодо низки імен, які нібито є похідними з грецької, латинської, староєврейської, і жодного не знайдете з українським корінням. Удвічі прикро, що така “наука” успішно продовжує продукуватися на теренах незалежної України. А між тим, ще О. Знойко зауважував: „На жаль, словники відсилають нас до назв і мітів грецьких та римських, хоча саме давні греки і римляни запозичили їх у наших предків. Адже за часів високої цивілізації трипільської археологічної культури (ІІІ тис. до н. е.) Греції і Риму ще не було і в згадці” [51].

Ростислав Доценко

"Рано чи пізно, а нова країна Україна таки стане Раїною для українського народу — бо Руїною вона вже була!" Афоризми Ростислава Доценка

Доценко Ростислав Іванович — український перекладач, літературознавець, критик, автор афоризмів та сентенцій. Член Національної спілки письменників України. Політв'язень сталінських концтаборів. 19 квітня йому виповнилося б 85 років, помер 2012 р.

Олександр Іванченко
Олександр Іванченко

ЯК МОСКОВСЬКІ ІСТОРИКИ ПЕРЕКРУЧУВАЛИ НАШУ ІСТОРІЮ І СПОГАНЮВАЛИ НАШИХ ПРОВІДНИКІВ (уривок із книги Олександра Іванченка «Путями великого россиянина», Санкт-Петербург, 2006).

І ось тут зайвий раз переконуєшся, що фразу академіка Б. А. Рибакова про необхідність обережно ставитися до візантійських джерел однаково слід віднести і до трьох його надзвичайно гроссбухних книг

Сергій Піддубний

Одесі 200, 600… а може 2600 років?

27 травня 1794 року вийшов наказ російської цариці Катерини II заснувати порт у Гаджибеї. 22 серпня того самого року відбулося закладання перших каменів у фундаменти порту. Цю дату почали вважати днем заснування Одеси і в 1994-му місто відзначало своє 200-ліття. Однак історик Олександр Болдирєв аргументовано довів, що до початку будівництва порту тут уже було поселення (http://www.yatran.com.ua/articles/713.html). І не одне століття, а цілих чотири. Тобто, Одесі він налічував 600 років. Але чи можна ставити остаточну крапку у визначенні віку нашої південної столиці?..

Олег Заячківський

Львів'яни не відступлять від свого. Відкритий лист

Громада Львова надзвичайно стурбована спробами та намаганнями владних і комерційних структур забудувати унікальну територію Львівського регіонального ландшафтного парку „Знесіння” усупереч потрійному її охоронному статусу. Цей процес наростає з 2007 року. Спочатку ТзОВ”Будінвест” з ТзОВ“Архібуд при підтримці депутатів Львівської міської Ради (ЛМР) зазіхнули на майже 3 гектари за адресою вул. Довбуша,15 у підніжжі гори Лева для будівництва житлового масиву, маскуючи його під готельно-рекреаційний комплекс. Воюємо в судах вже 9-й рік.

Петро Кралюк

Феномен Степана Бандери. І чому його бояться українофоби?

Степан Бандера і далі залишається в Україні «суперечливою», неоднозначно трактованою фігурою. Хоча, якщо розібратися, то це цілком цілісний, однозначний (для українців — однозначно позитивний) історичний персонаж. І те, що він залишається для більшості з нас «суперечливим», «неприйнятним» — передусім проблема самих українців, зокрема нерозуміння ними справді вартісних моментів своєї історії.

Сергій Піддубний

ФІЛОСОФІЯ УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА (уривки з книги "Код України-Русі")

Як українську мову не гнобили, скільки не викидали її на задвірки інститутів, шкіл, редакцій газет та видавництв, вона виявляється набагато досконалішою, аніж обласкана російська. Бо це природна мова, вона шліфувалася не два і не три століття, а п’ять тисячоліть. І шліфувалася народом – наймудрішим граматиком за всілякі інститути. Це відмітив ще В. Даль:

Галина Лесів, Степан Лесів

Штрихи до портрету Романа Шухевича

Роман був для мене ідеалом борця за українську державність. Його мужеська енергія, непохитна воля, бистрий розум, безмежна любов до своєї батьківщини і готовність віддати своє життя для скривдженого народу - всі ці прикмети набрали свого оформлення у фанатика-революціонера, правдивого героя, що був покликаний будити поневолений нарід до великого зриву. Роман відзначався також непересічною інтелеґентністю і тонким відчуттям кожної ситуації. Якщо ж його хтось хвалив, то він поблажливо усміхався і відразу змінював тему. Без позори, природний, все сам собою, хоч був людиною великого формату.

Дмитро Дроздовський
Дмитро Дроздовський

Бути. Надії

У ці дні вирішується доля України і наша доля. А ми мусимо триматися – ланцюгом сердець, а не через формальності та культи. Шевченко у світі, який формує цю маленьку земну реальність. Але в цій реальності з’явився Геній, пасіонарій, жінка з особливим набором ДНК. Жінка, яка протистоїть Мордору. Жінка, від життя якої залежать життя мільйонів.

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо об’єднатися навколо, ...

Бачення

  До цих електронних сторінок ми запрошуємо ...