Сергій Піддубний

"Сказання Захарихи" - сенсаційні доповнення до історії

Вже більше десяти років любителям давньої історії відомі оповіді про стародавні минувшини руські, що називаються “Сказання Захарихи”. Відомі вони перш за все через російський переклад і коментарі. Проте це джерело має суто українське походження, і вимагає коментаря та тлумачень того, хто обізнаний з тонкощами української мови та історії. Це не міти і не легенди. Це короткі захоплюючі розповіді не про казковий, а про справжній, підкріплений конкретними історичними фактами богатирський, незламний і невмирущий руський дух, який сьогодні демонструють і сучасні українські воїни в боротьбі з московським агресором на Донбасі.

Цитати Болбочана і про Болбочана

"Факт розстрілу отамана Болбочана, котрий для мене став безпосередньо причиною моєї відставки — це тільки вище видніше полум'я того процесу самоспалення, в якому згорає наша хата. Розстріл отамана Болбочана — це не дрібний епізод, як доводиться від декого чути. Не дрібний тому, що, при нашім страшнім убожестві на людей, кожна свідома, чесна одиниця на вагу золота важиться в нашім національнім бюджеті".

Сергій Піддубний

“Коло, що творить Божу силу”

Вже понад 400 років світ числить свої дні і роки за григоріанським календарем. Перед цим був юліанський, який нібито заснував Юлій Цезар, а до того, вважається, людство й не відало, що таке календар. Ну хіба що крім єгиптян, які почали вести облік днів за одними даними в другому, за іншими – в четвертому тисячолітті до н. е. Але чи правда те, що більше нікому не було відомо про таку вельми потрібну в житті людини річ як календар?

Олена Артюшенко

ІЗ ДОНЕСЕНЬ АГЕНТІВ НА ПОЕТА АНДРІЯ МАЛИШКА

"Совершенно неприемлемым и недопустимым было «поэтическое», образное оформление всего текста либретто, последовательно выдержанное автором в духе националистической ограничености. Почти все песни, арии краснодонцев Малышко в националистическом духе «разукрасил» бесчисленными упоминаниями о «вишневих садках», «чебрецях», «крутых бережечках», «червоной калине» и проч. Автор текста сознательно избегал упоминаний хотя бы об одной черте, характеризующей, новое, социалистическое лицо Донбасса, новый, советский характер его людей..."

Сергій Дацюк

Характеристики еліти, за ігнорування яких заплачено кров'ю

Історія просто волає – Україна має бути самостійна цивілізація. Після Київської Русі до кого тільки Україна не намагалася пристати в геополітичному плані. Результат був один і той же – на кожному хронополітичному розломі країна ставала руїною. Якщо українці не зможуть зараз змінити цю історичну циклічність, нинішній похід у Європу закінчиться для України руїною та розколом.

Сергій Піддубний

Авторитети Вадима Пепи

1 листопада ц. р. в газеті «Слово Просвіти» була опублікована стаття письменника Вадима Пепи «Синдром Аттіли», в якій йдеться про те, як (цитата) «Українська земля натерпілася і від орд Аттіли в давнину, і від їхніх нащадків за пізніших часів», приписуючи гуну Аттилу до угорського етносу. Звичайно, у віці 81 рік вже важко встигати за новітніми історичними дослідженнями. Невідомі, певно, В. Пепі і

Роман Коваль

Петлюра справжній і несправжній

Творили військо явочним порядком. Це була самоорганізація народу. Петлюра ж у питанні військового будівництва виявився повним нікчемою. Армія цього колишнього інтенданта була обдерта – гола, боса, голодна, завошивлена, без достатньої кількості зброї і набоїв, без польових кухонь і лазаретів, без налагодженого зв'язку. Без амуніції. До речі, Галицька армія таких проблем не мала. Чому? Тому що нею безпосередньо керували військові, а не Петлюра.

Надія Миронець

М. Грушевський у листуванні Є. Чикаленка з П. Стебницьким

М. Грушевський у №50 "Села" 20 грудня у статті "З кінцем року" вживав галицький правопис і виступав проти використання в українських виданнях одного правопису, мотивуючи це тим, що в Україні не було однієї школи, яка б навчала одним правописом. "Але я, – писав Є. Чикаленко, — все-таки не хочу допустить братоубійчої брані і, навіть, запропонував на редакційнім зібранні "Ради" – "аби нам не ділитися, треба і нам отділити ся", але редакція підняла такий ґвалт, що про се і думку я зали¬шив. Взагалі, наша нація – анархісти; на протязі історії не змогли витворить своєї держави, а тепер не можем навіть одного правопису витворити"

Юрій Атаманюк

ВІН МРІЯВ ПРО НЕЗВИЧАЙНУ ПРАЗОРЯНУ ДІЮ

Днями виповнилося 90 років з дня народження видатного українського письменника-фантаста, публіциста, правозахисника, мислителя, художника, засновника громадської організації «Українська Духовна Республіка» Олеся (Олександра) Бердника. Постать Олеся Бердника для українців – незвична і незвичайна. Його фізичне життя тісно гармоніювало з Високим духовним. Ідучи до духовних висот, він вів за собою людей. Зі своїми ідеями, зі своїм інтелектом Олесь Бердник не вписувався в жодний земний режим, бо як не крути, а політики, навіть дуже демократичні, думають про владу, про збагачення і переступають духовні закони, часто втрачають людяність.

banner2.gif

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо ...

Бачення

  До цих ...