Україна: моя гордість і мій біль

Під таким заголовком вийшла нещодавно книга кандидата юридичних наук, доцента Мирослава Григорчука. Автор багато роздумує над причинами, якими породжено міждержавні конфлікти, в які втягнуто Україну, а також те, чому, володіючи значним військовим і матеріальним потенціалом, за лічені роки Україна перетворилася в державу третього світу, в якій заробітна плата не може покрити навіть видатки на комунальні послуги.

Василь ГОРБАТЮК

„Український голос” Юхима Кошельника

На сторінках “Українського голосу” з продовженням з числа у число публікувалася історія України О. Терлецького (видання товариства “Просвіта”), подавалися інші історичні матеріали з давніх і недавніх часів, розповіді про класиків української літератури (Іван Нечуй-Левицький та інші), сторінки рясніли оповіданнями, уривками з повістей і романів, віршами майстрів слова і місцевих авторів. А чого варті лиш назви передових статей!.. “Будь гордий, що ти українець!”, “За моральність в українській родині”, “Надолужити прогаяне на культурному фронті”, “Слідами наших історичних помилок”, “Пам’яті героїв під Базаром”, “Нація”, “Характер і виховання” та інші .

Сергій Піддубний

БІБЛІЯ СТВЕРДЖУЄ, ЩО БУЛА “ОДНА МОВА ТА СЛОВА ОДНІ”. ЩО ЦЕ ЗА МОВА?

“Була вся земля – одна мова та слова одні”, говориться у книзі Буття. Немає сумніву, що цей вислів або неправильно переклали, або не відредагували так, як комусь було потрібно. Правильно і цілком логічно він мав би звучати так: “Була Земля одна, одна мова та слова одні”. І під Землею тут малася на увазі територія, ДЕРЖАВА! Ніколи не було і не буде такого, щоб людство спілкувалося однією мовою.

Віктор Радіонов

Уточнювати чи поточнювати? Хай не зраджує здоровий глузд

Отже, висновок простий: потрібно любити рідну мову в усій її красі й багатоманітності. Не слід вишукувати, що звучить більш, а що менш (не зовсім) по-українськи та творити покручі. Така робота приречена на провал і висміювання. Якщо якесь українське слово нагадує вам російське, звучить із ним суголосно, то часто-густо в цьому немає нічого дивного, позаяк москвини — це ослов’янені угро-фіни. Хто їх ослов’янив, зумовив зміни? Люди з Русі-України...

Сергій Піддубний

Мавринський Майдан

На першому знімку сучасне святилище язичників в одній із південних країн. Воно збудоване за принципом древнього Мавринського Майдану, що розташовується біля села Межиріч Павлоградського району Дніпропетровської області (другий знімок). Щоправда, входи-виходи до нього орієнтувалися в інші сторони світу. Пропоную вашій увазі розповідь про цей Майдан із книги «Кому Боги відкрили свої таємниці».

Українська ікона. Олександр Охапкін
Світлана Орел

Якою має бути українська церква

Чим далі ми живемо, чим більше подій відбувається у нашому житті, тим очевиднішим стає роль і важливість духовного чинника у житті людини і нації. З кривавого тоталітарного ХХ століття Україна вийшла з найстрашнішими духовними втратами: покалічена русифікацією і двомовністю, з глибокими виразками безвір’я, релігійного роз’єднання, патологічним перекосом у матеріалізм. Чи не про наш час пророкував Шевченко: «…і в огні її, окраденую, збудять»?

Матвій Стахів

ОБ'ЄДНАННЯ УНРЕСПУБЛІКИ Й ЗУНРЕСПУБЛІКИ В СОБОРНЕ ТІЛО

Першим і основним актом соборности є договір, укладений і підписаний у Хвастові дня 1 грудня 1918 року. Текст цього договору такий: «В імені Української Народної Республіки Директорія — Володимир Винниченко, Симон Петлюра, Федір Швець і Панас Андрієвський і іменем Західньо-Української Народної Республіки д-р Льонґин Цегельський і д-р Дмитро Левицький, як повновласники Української Національної Ради і Державного Секрєтаріяту, заявляють:

Валерій Куфльовський

ПРО ГЕРОЇВ ТА ЛЕГІОНЕРІВ У МІСТІ ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ

В історико-довідковому виданні «Вулиці Хмельницького» іменитий історик із міста Богдана Хмельницького Сергій Єсюнін робить наступний, другий крок у своїх дослідженнях міської забудови, забудови та ідеології вулиць, провулків, площ, скверів, закладів, підприємств та організацій. Демонструє поступовий ріст міста в топографії та у свідомості його мешканців, й розбудовує біографічну міську хронологію. Окрема вступна біографічна стаття «Історія розбудови міста» вводить читача до історичного минулого, яке фігурує поряд із сучасним дійством.

Анатолій Паньков, Василь Берладяну-Бирладник

Христос

Аватаром Сварога є Христос, який зійшов на землю. Перське horsed — hrs перекладається як Сонце [229], тобто Христос є Самим Хорсом. За чотири роки до розвалу СРСР відома радянська дослідниця раннього християнства Іри¬на Свєнцицька, спираючись на багатий історичний матеріал, не лише визнала історичність Христа, але й заперечила Його єврейське походження, а також етнічну приналежність галілеян до євреїв і вказа¬ла на те, що галілеяни зазнавали політичних і релігійних утисків не тільки з боку римлян, але й і з боку євреїв [230]. Значно раніше, у 1903 році, австрійський психолог Отто Вейнінгер заперечив зв’язок християнства з юдаїзмом: християнство — релігія не семітів, а індоєвропейців [231].

banner2.gif

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо ...

Бачення

  До цих ...