Олекса Різників

В чому помилявся Огієнко

При детальному, прискіпливому розгляді думок Івана Огієнка про походження нашої мови зустрічаємо твердження, яке суперечить його ж посилці-засновку. Ось він пише про автохтонність нашого народу: У слов’янській( ??!- О.Р) прабатьківщині українці сиділи приблизно на тих самих землях, на яких пізніш застала їх історія, цебто, українці автохтони на своїх землях, як це удоводнив М. Грушевський; так само й чеський археолог Нідерле твердить, що українці й білоруси найбільш автохтонні на своїх землях. "Середнє Подніпров’я було правдоподібно правітчиною нашого народу", — твердить М. Грушевський (т. І, с. 5, 45). Таким чином, Подніпров’я – це центр нашої найдавнішої території, де поставала наша історія, де витворювалась наша мова. Але народ український займав розлогу землю, куди входили — вживаю пізніших назв — і Галичина, Закарпаття, південна Волинь, а також Подоння.

Олена Теліга

Партачі життя

- Як будете так воювати, не бачити вам України ніколи. Але в той час, коли правдивих пророків наше громадянство цькувало на всі боки, то воно ж не раз найбільшою підтримкою оточувало пророків фальшивих, приймаючи, як нову євангелію, кожну шкідливу дурницю, що від них походила. Олена Пчілка, Леся Українка, Стефаник, врешті Донцов змагалися всіма своїми силами і талантом, аби створити новий тип українця. Вони закликали до чесності супроти своєї нації і своїх товаришів — закликали до боротьби і змагання, до великих пристрастей і почувань. Вони закликали так, що в найдальших закутинах вже починали чути і розуміти.

Віктор РАДІОНОВ

Контролюй не контролюй, або Завідомо цільове витрачання

Закони мали би бути якщо не зразком довершеної мови, то принаймні вмістищем вивірених зворотів. На жаль, доводиться вчергове нарікати. Минулого року Верховна Рада приділила додаткову увагу правам дитини на належне утримання. Як наслідок, було внесено низку змін до Сімейного кодексу. Стосувалися вони насамперед питань, дотичних до аліментів. Стаття 186 «Контроль органу опіки та піклування за цільовим витрачанням аліментів» стала однією з тих, які набрали нового вигляду. Утім, складне словосполучення «контроль за цільовим витрачанням» як у назві статті, так і далі змін не зазнало.

Світлана ЛИСТЮК

Московський патріархат розпалює релігійну ворожнечу в Перегонівці

Громада Перегонівки Голованівського району першою в Кіровоградській області оголосила про свій перехід від московського патріархату до Православної церкви України. Таке рішення мешканці села прийняли під час загальних зборів прихожан Храму Воздвиження Хреста Господнього, які відбулися 24 січня у сільському будинку культури. Проте, вже наступного дня, 25 січня, у селі відбулися інші збори - теж нібито місцевої релігійної громади, під час яких учасники прийняли кардинально протилежне рішення - залишитися у складі московського патріархату.

Блажевич Ю.І.

Акт Злуки 22 січня 1919 року та відзначення Днів Соборності на Хмельниччині в добу незалежності України

На Хмельниччині цей величний День Єднання має особливе і символічне значення, адже на кордоні Хмельницької та Тернопільської областей тече річка Збруч, яка й стала (вірніше міст через цю річку) місцем проведення урочистих дійств, присвячених Дню Соборності. Вже склалася добра традиція, коли на середині мосту зустрічаються святкові делегації двох областей, двох громад Волочиського і Підволочиського районів.

Юрій Земський

Століття соборності України: осмислення історичного досвіду

22 січня 1919 р. під стінами тисячолітньої Святої Софії у Києві українці вперше в сучасній історії проголосили свою національну волю об’єднатися та створити власну єдину, суверенну державу. Чи добре ми нині усвідомлюємо значення тієї події? Чи добре українська нація засвоїла досвід подальших подій, що відбувалися з нами? Зважаючи на факт війни, що з 2014 р. мусимо вести проти РФ на власній території, ми легковажимо досвідом, ми надто безпечні. А ще точніше буде сказати словами Т. Шевченка – ми “приспані лукавими та злими людьми”.

Україна: моя гордість і мій біль

Під таким заголовком вийшла нещодавно книга кандидата юридичних наук, доцента Мирослава Григорчука. Автор багато роздумує над причинами, якими породжено міждержавні конфлікти, в які втягнуто Україну, а також те, чому, володіючи значним військовим і матеріальним потенціалом, за лічені роки Україна перетворилася в державу третього світу, в якій заробітна плата не може покрити навіть видатки на комунальні послуги.

Василь ГОРБАТЮК

„Український голос” Юхима Кошельника

На сторінках “Українського голосу” з продовженням з числа у число публікувалася історія України О. Терлецького (видання товариства “Просвіта”), подавалися інші історичні матеріали з давніх і недавніх часів, розповіді про класиків української літератури (Іван Нечуй-Левицький та інші), сторінки рясніли оповіданнями, уривками з повістей і романів, віршами майстрів слова і місцевих авторів. А чого варті лиш назви передових статей!.. “Будь гордий, що ти українець!”, “За моральність в українській родині”, “Надолужити прогаяне на культурному фронті”, “Слідами наших історичних помилок”, “Пам’яті героїв під Базаром”, “Нація”, “Характер і виховання” та інші .

Сергій Піддубний

БІБЛІЯ СТВЕРДЖУЄ, ЩО БУЛА “ОДНА МОВА ТА СЛОВА ОДНІ”. ЩО ЦЕ ЗА МОВА?

“Була вся земля – одна мова та слова одні”, говориться у книзі Буття. Немає сумніву, що цей вислів або неправильно переклали, або не відредагували так, як комусь було потрібно. Правильно і цілком логічно він мав би звучати так: “Була Земля одна, одна мова та слова одні”. І під Землею тут малася на увазі територія, ДЕРЖАВА! Ніколи не було і не буде такого, щоб людство спілкувалося однією мовою.

banner2.gif

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо ...

Бачення

  До цих ...