Д. П. Красносілецький

Політична кон'юнктура антибільшовицького руху опору в УСРР у 1920-1924 рр.

В умовах сьогодення, коли інтерес до України в світі значно зріс, історики прагнуть розкрити роль і місце України в історії Єв¬ропи і всього світу, як безумовно, і вплив на її історію цивілізаційних процесів в сусідніх державах і світі. Особливо цікавими є політичні баталії на шляху до відновлення державної цілісності, пов’язані із національною консолідацією населення.

Сергій Єсюнін

ПРОСКУРІВ У РОКИ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917-1920 РОКІВ

Українська національно-демократична революція 1917-1920 років цікава для істориків не лише в її проявах у масштабах держави, але й на регіональному рівні. Розглянемо події, що відбувались у названі роки в одному із повітових центрів Поділля — місті Проскурові. Напередодні подій 1917 р. Проскурів мав 40 тисяч населення (з них 51,5% - іудеї, 27,6% - православні, 19,9% - католики)...

Сергій Піддубний

Ідеологія державності та перемог за Велесовою Книгою

Щоб знищити націю ворог перш за все прагне посіяти відразу до рідних Богів, Отців, лідерів. Робиться це за допомогою різноманітних засобів пропаганди, підкуплених агентів, монахів, священиків тощо. Історія України повна прикладів, як вороги обмовляли, дискредитували наших достойників. Оббріхували і опоганювали Святослава Хороброго, Володимира Великого, Мазепу… Так було до них і після них. “Той, хто хоче іншого вразити, рече зле, а нерозумний не бореться проти цього; а тоді й інший говорить те саме”...

І. О. Кресіна

СВІДОМІСТЬ І ВОЛЯ — ОСНОВА НАЦІЇ

Нині, коли український народ гостро відчув цю тісну діалектику національно-державного та суспільного аспектів свого життя, коли більшості громадян Української держави вже не треба доводити, що без захисту національних інтересів, високої національної свідомості як провідників, так і нації у цілому соціальні проблеми залишаться невирішеними, ці слова мають стати не лише констатацією повторюваності історії, не тільки визнанням спадковості в Україні одвічного тандему національного й соціального, а й могутнім імперативом суспільного чину, рішучих, вольових зусиль нації.

Сергій Піддубний

Значення Велесової Книги

Готується третє видання книги «Велесова Книга – веди України-Русі». На прохання читачів буде збільшено шрифт тексту Велесової Книги, також додається три нових коментарі та низка артефактів, які підсилюють докази автентичності Книги. Прикрасять видання і низка ілюстрацій художника Дмитра Короля з Кременчука.

Володимир Сергійчук

Трагедія двох народів, а урок для всіх сущих

Коли навесні 1917 року солдати Волинського полку в Петрограді зініціювали під синьо-жовтим прапором Лютневу демократичну революцію, то українство озвалося на цей почин багатотисячними маніфестаціями в усіх куточках Російської імперії. Відомий єврейський діяч Соломон Гольдельман, визнавав, що тоді "росіяни в Петрограді, а жиди в Києві не вірили своїм очам, просто не могли повірити, що справді існує велика нація, що її люди звуться українцями, і велика країна, яка має назву Україна"

Віктор Радіонов

Моральні авторитети: дуті та самозвані

Під час перегонів чи то сам В. Зеленський, чи то хтось із його гурту заявив про необхідність «винести мову за дужки». Я ж у своїх міркуваннях вирішив «винести за дужки» самого В. Зеленського, як і його поплічників та їхніх виборців. Оцінімо, що являв собою протилежний табір! Можливо, це дасть змогу незашореним зрозуміти, чому поразка стала такою розгромною… Якщо переінакшити відомий вислів В. Леніна, кожна влада лише тоді чого-небудь варта, коли вона вміє захищатися;

Роман Коваль

Тобі, мій краю дорогий, складаю я свою присягу

На початку 1917 року широкого розмаху набула українізація частин російської армії. Активну участь у ній взяв і Петро Болбочан. Він сформував 1-й Укра¬їнський республіканський піший полку складі 5000 вояків. Болбочан планував українізувати весь 5-й армійський корпус, але ця ідея луснула. Більше того, москалі спробували знищити 1-й Український полк. Болбочан відповів рішуче — арештував Солдатський комітет 5-го корпусу, обеззброїв частину вороже налаштованих солдатів і старшин.

На знімку. Михайло Середа, автор споминів про Семесенка
Роман Коваль

Війна на сльози не вдаряє

"Війна на сльози не вдаряє, методи її назавше виключають і серце, і жалі, і сльози. Большевики стали на правдивий шлях, коли оголосили свій терор, якого ще не зазнавали люди на білому світі. Або, або... Большевицькі методи у нашій боротьбі єдині і для нас, для нашої перемоги. Просякнутий такою вірою, я, признаюсь, наказав вирізати місцевих Жидів дощенту. Я мав цим терором попередити все жидівське населення України, що їх теж чекає ця недоля, наколи вони не кинуть своєї праці в рядах наших ворогів. Цим актом я мав вплинути і на Петлюру, який намагався і ворога подолати, і не пошкодити його здоров'ю".

banner2.gif

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо ...

Бачення

  До цих ...