Сергій Піддубний

Спекуляції на «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь»

Через Фейсбук запитав у київського видавництва «Наш формат», що видає переважно перекладну іноземну літературу: «А де ж НАШЕ?». Відповіли словами Т. Шевченка: «І чужому научайтесь, й СВОГО не цурайтесь». У багатьох українських школах на видному місці також розміщені слова нашого Пророка: «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». І також в багатьох школах (наприклад, столичних, дніпропетровських, одеських тощо) не почуєш СВОГО українського слова.

Дмитро ДОНЦОВ

Роль молоді в революційно-визвольних рухах

«Наша правда п'яна спить» - писав Шевченко. Вона або впилася отрутою чужих доктрин, або спить в могилах її борців, як і за Шевченка. І лише гаряча віра може їй наказати, як Христос Лазареві, вийти з домовини... Молодь, яка цієї віри не матиме, не буде в стані відіграти належної ролі в несвітській завірюсі, яка насувається на нашу планету і на Україну.

МІКУЛА Ольга

Постать Олени Пчілки у контексті літературної епохи кінця XIX-початку XX століття

Олена Пчілка - багатогранна й непересічна особистість. Ім'я цієї сміливої жінки з'явилося на українському літературному небосхилі наприкінці 70-х років XIX століття. Від того часу і до кінця своїх днів вона невтомно працювала на ниві рідної літератури. Творча спадщина Ольги Петрівни відзначається різноманітністю жанрів, актуальністю тематики, новизною манери написання. За цими ознаками її твори можна поставити на один щабель із такими класиками нашої літератури, як І. Франко, М. Старицький, Б. Грінченко, Леся Українка.

Сергій Піддубний

ОДКРОВЕННЯ АПОСТОЛА ПАВЛА

Воістину був правий Ніцше, називаючи Павла апостолом помсти. Очевидно, Бог дуже обділив Павла вродою та здоров'ям: “І знаєте ви, що в немочі тіла я перше звіщав вам Євангелію” (Гал. 4:13). І він мстився всьому світові, щоб “значне”, сильне, розумне і красиве знівечити. В т. ч. і Бога. Щоб правду Ісуса, правду наших предків підмінити юдейськими вигадками і брехнями.

Валентин Таранець

Велесова Книга (історико-лінгвістичне дослідження)

Щойно в Одесі вийшла нова праця доктора філологічних наук, професора Одеського Міжнародного гуманітарного університету Валентина Таранця «Велесова Книга (історико-лінгвістичне дослідження)», яка доказує, «що «Влескнига» відображає в цілому вірно історичні події минулого, більше того, вносить у деякі із них уточнення, підтверджені лінгвістичним матеріалом». В анотації до книги говориться:

Дмитро Донцов

ЗА ЗЕМЛЮ І МОРЕ

А найкраще потверджує се українська історія. Бо завсігди, коли з новими силами зривалась у вишину Україна, завсігди рвалася вона і до моря. За незалежність від Сходу чи від Півночі, і – за опанування моря... Ось князівська доба. Олег, Святослав. Ігор зі своїм полком. І незалежність країни боронили вони, перегороджуючи «черленими щитами» східні поля і ці «щити» на брамі царгородській прибивали, рідне Чорне море байдаками перепливаючи...

Олександр Болдирєв

ОДЕСІ - 600

Книжка ця — сенсаційна. Всупереч усталеній думці автор цього історичного дослідження, опираючись на документальні матеріали, які відкривають чимало присипаних пилом забуття фактів, доводить, що молода красуня Одеса не така вже й молода... Скільки ж років Одесі, і чи можна 1794 рік вважати роком її народження? Коли ж була заснована Одеса? Про все це ви довідаєтесь, прочитавши запропонований історичний нарис, який дає можливість не під звичним кутом зору поглянути на історію чорноморського міста.

Віктор Адамський

ОЛІМПІАДА ПАЩЕНКО-ШУЛЬМІНСЬКА І ТАРАС ШЕВЧЕНКО У ЇЇ ЖИТТІ

О. М. Пащенко знову арештовують та доправляють до Радомишльської в'язниці, де пред'являють звинувачення за статтею, що передбачала кримінальну відповідальність: „за составление и распространение противоправительственных речей на чужом языке"… І раптом на село дістався наказ та ще й українською мовою від комісара до комісара аж до сільського дійшов у такій формі: Оголосити 25-26-27 лютого (по ст. ст.) три дні народнім святом в пам'ять борця за волю людини Т. Шевченка. Не можна в ці дні ставати на працю – ні орати, ні сіяти (почалася рання весна) під загрозою суворої кари. Школам - три дні уряджувати поранки, реферати, академії. Сільрадам — припильнувати, щоб Свято відбувалося врочисто...

Жодна революція не може чогось дати, коли нема кому брати (афоризми Євгена Сверстюка)

Євген Олександрович Сверстюк (13 грудня 1928, Сільце, Волинське воєводство, Республіка Польща — 1 грудня 2014, Київ. Україна) — український письменник, мислитель, філософ, гоголезнавець, громадський діяч. Засновник та з 1989 незмінний редактор православної газети «Наша віра», президент Українського ПЕН-клубу. Доктор філософії. Автор одного з найважливіших текстів українського самвидаву — «З приводу процесу над Погружальським». Політв'язень радянського режиму.

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо об’єднатися навколо, ...

Бачення

  До цих електронних сторінок ми ...