Сергій Піддубний

Як греки творили свою велич

Ось коли розбудовувалися насправді Афіни – в ІІ ст. н. е. Показовим є такий факт: “Поруч знаходиться мідна статуя Діятрефа, пробита стрілами, – повідомляє Павсаній і зауважує: – У цій статуї Діятрефа мене дивує те, що він вражений стрілами, хоча в еллінів, за винятком критян, не було звичаю стріляти з лука” [98, І, ХХІІІ 2,4]. Тобто, тут засвідчується факт, що балканські елліни насправді навіть не знали такої зброї, як лук, і що статуя Діятрефа привезена з інших земель, зокрема з Криму, під який греки підлаштовують острів Крит.

15 ФАКТІВ ІЗ ЖИТТЯ ІВАНА ФРАНКА

Одним із перших спрогнозував крах ідеології марксизму, а соціалістичну державу на¬звав тюрмою: "Люди виростали б і жили би в такій залежності, під таким доглядом держави, про який тепер у найабсолютніших поліційних державах нема й мови. Народна держава сталась би величезною народною тюрмою".

Василь Деревінський

В’ячеслав Чорновіл – дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл постійно активно працював, незважаючи на сімейні обставини, побутові умови, сприйняття в суспільстві чи проти¬дію влади. Він не мав імунітету від помилок, його запальний характер і швидке аналітичне мислення інколи викликали роздратування у співбесідників, проте він прагнув особисто робити більше від інших, виконувати найнебезпечнішу і найважливішу справу.

Валентин Кожевніков

УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ ЦІННОСТІ Й УКРАЇНСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ

Особливо важливо відгородити від впливу «русского язика» дітей до 8-10 років. Якщо дитина чує слова: мішати, орати, луна, мука, які в мові україномовної матері означають зовсім не те, що в російськомовного батька, то вони розумово дуже відстануть від своїх однолітків. Зіпсована їжа шкідлива для шлунку, зіпсована мова руйнує розум, озлоблює характер, впливає на здібності, а разом з алкоголем та тютюном заважає українцям стати патріотами, бути корисними для суспільства.

Сергій Піддубний

Науковці не хочуть визнавати очевидного, або Як насправді називалося наше письмо

Зателефонував один незнайомий пан із Запорізької області. Нещодавно він замовляв у мене Велесову Книгу. Чоловік обурювався публікацією газети «День», у якій йшлося про те, що писемність слов'янському світові дали нібито болгарські святі Кирило та Мефодій... Публікація, на яку просив звернути увагу дозвонювач, називається «Мова нашого Первослова – 2» з підзаголовком «Як виникла писемно-літературна традиція Кирила і Мефодія», автор кандидат філологічних наук, болгарознавець Олена Чмир.

Любимира Калуська

Софія Русова КОНЦЕНТРАЦІЯ ДУМОК

• ...Потрібно викликати свідомість дитини, щоб і думка, і добрі почуття її були широко розвинені і що далі все більш керували її вчинками, щоб перед дітьми сіяв культ правди і добра. • Головне завдання виховання — це вироблення характеру. • Вихованню дитини сприяють ріжні галузі мистецтва, які треба якнайбільше ширити між дітьми, особливо музика і театр. • Який же має бути український дитячий садок, як маємо його закладати? Відома річ, він має організовуватися на підставах на­уки, відповідно до сучасних певних принципів психології і педаго­гіки. Разом з тим він має бути весь пройнятий національним духом нашого народу...

Микола Заремба

Ще одне свідчення про мітотворчість «святого письма»

«Мосендз не знав, пишучи твір, що жиди ніколи масово не замешкували Єгипту і не мали жодного «ісходу» через Червоне море. Це все жидівські байки і легенди, складені тисячу літ пізніше, перероблювані й пристосовувані рабинами до їх нужденної історії, власне - для піднесення її і своєї важливости… Пророків Ісаїв теологічна наука нараховує тепер аж трьох. Тобто – книгу «пророка Ісаїя» в Біблії компонували три окремі особи, і протягом майже 400 років.

Ганнібал
Сергій Піддубний

Погляд на історію Картагену через постать найвідомішого її полководця Ганнібала

Івано-Франківське науково-просвітницьке товариство "Просвіта-Світовид"", яке очолює відомий просвітянин Олег Полівчак, продовжує шукати по світу сліди праукраїнців. 2 жовтня в Івано-Франківській обласній бібліотеці ім. Івана Франка товариство провело науково-практичну конференцію «Україна і Картагена». З доповідями виступали Олег Полівчак, Сергій Піддубний, Любов Геник і Любомир Держипільський. Нижче пропонується виступ С. Піддубного. На жаль, інші виступаючі не надали текстів своїх доповідей.

Юрій Лісовий

ІНДОЕВРОПЕЙЦІ-ОРІЙЦІ

Після відкинення памірської і скандинавської гіпотез, учені, порівнюючи мови білих людей в оперті на археологічні відкрипя, дійшли висновку: місцем, де білі люди могли вперше зародитися, була Україна. Злободенність праці Ю. Лісового несподівано загострилася в зв'язку з появою спекулятивних "арійських" публікацій. Вони вражають дилетантизмом, а відтак — свідомою чи несвідомою компрометацією індоєвропеїстики. Зберігаємо особливості мови та стилю автора,

banner2.gif

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо ...

Бачення

  До цих ...