Сергій Піддубний

Лист П. Порошенку: Велесова Книга – заслін «русскому міру»

Останнім часом з метою підкріплення нібито своєї древності та величі, в Росії активно розкручується процес визнання Велесової Книги. Очевидно, саме ця книга має стати також обґрунтуванням нав’язуваного світові ідеї «русского міра» (у Влескнизі згадується похід русів до Сирії). Все частіше лунають запевнення, що це велике надбання російського народу.

Микола Сціборський
Микола Сціборський

НАЦІОКРАТІЯ

Український націоналізм змагає до створення політичного, соціального та господарського ладу самостійної Української Держави на принципах націократії. Для з'ясування внутрішньої суті й устроєвих форм націократії та її відмінностей від інших політичних устроїв, ми переглянемо по черзі головні програмові засади українського націоналізму, з ідеологічних підстав нації та тих законів, що нею кермують, починаючи.

Олексій Різників

Homo sapiens = Людина розумовна

У багатьох людей чомусь викликає заперечення поняття біологічна здатність до мови. Думаю, що це вплив недоброї пам‘яті діалектичного матеріалізму. Десь я зустрів недавно опис досліду, проведеного ученим-жінкою. Вона, народивши доньку, приєднала до неї маленьку мавпочку і почала їх виховувати обох, як сестер. Через рік-два її дитина вже говорила, а мавпенятко так і не навчилося. Дитина народжується з душею, яка, ніби чисте поле, готова прийняти Слово. Бо це поле має мовність, родючість, себто, здатність сприйняти і виростити Слово. Ненька, тато і родичі засівають слово за словом в душу немовляти.

УКРАЇНЦЯМ – ВІКУ ТА РОЗУМУ! Мозок не йде на пенсію за віком

Ґрунтуючись на останніх дослідженнях в галузі нейронаук, американський геронтолог доктор Джин Коен, директор Медичного центру університету імені Джорджа Вашингтона (США) стверджує, що мозок літньої людини більш пластичний, ніж прийнято вважати. Протягом життя наш мозок кодує думки і спогади, формуючи нові нейронні зв'язки. Крім того, більш інтегрованим стає взаємодія правої і лівої півкуль мозку, що розширює наші творчі можливості.

Сергій Піддубний

Про мітологію, Геракла, Дажбога і Христа

Час від часу ті, хто цікавиться давньою історією України, надсилають мені свої запитання. Намагаюся відповісти на усі через Фейсбук, через сайт «Ятрань» тощо. Цього разу цілу купу запитань надіслав С. Ф. із Київщини (повністю своє ім'я і прізвище не хоче оприлюднювати). Він супроводив їх такою передмовою: «Для кращого вивчення історії України та способу подання даних для їх вивчення я вже писав Вам побажання-ідеї у переписці – тут просто нагадую. Це буде чудово, якщо Ви донесете до людей інформацію в такий спосіб!!!» Отже, його запитання (С. Ф.) і мої відповіді (С. П.).

МАЄМО ПОВЕРНУТИ СВОЄ В СВОЮ РОДОВУ СКАРБНИЧКУ

У Голованівську є громадська організація «Плем’я Антів”. Є у неї не тільки свій статут, а й своя Конституція-абетка (http://www.yatran.com.ua/articles/581.html). Віднині у неї також є свій Маніфест: «ГО КПІО «Плем’я Антів” переконана, що відродження України можливе лише на науці СВОЇХ Праотців. «Спасайтеся законом отецьким», – писав Іван Вишенський. На передньому плані має бути питання повернення Українському народові його правдивої історії…»

Валентин Таранець

БОЖЕСТВЕННІ НАПОЇ СУРА ТА СОМА (НА МАТЕРІАЛІ ТЕКСТІВ «РІҐВЕДИ» І «ВЛЕСКНИГИ»)

Оскільки словʼянський напій сура поданий у текстах ВК з моменту його зародження і самі події, описані в ВК, відносяться до ІІІ тис. до н. е., а індоіранські сома та сура засвідчені після приходу цих племен із Причорноморʼя та Приазовʼя в Індію та Іран лише в ІІ тис. до н. е., то логічним є прийняття гіпотези про походження індоіранських напоїв із теренів Причорноморських степів. Очевидно, що сома є продовженням напоїв із класу сури, що існували у племен Причорноморʼя (словʼян, скіфів, індоіранців).

І. І. Ветров

ХВОРОБА - НЕ КАРА, А УЧИТЕЛЬ

Кожен із нас приходить у цей світ зі своєю програмою. Перед кожним стоять конкретні завдання в плані духовної еволюції. Якщо ми їх не виконуємо, - стоїмо на місці або робимо щось прямо протилежне, - виникає хвороба. Хвороба – це не кара, а Учитель, який підказує, як жити. Хвороба – це індикатор наших неправильних дій по відношенню до власного Призначення. Так стверджує Аюрведа і інші духовні практики.

Сергій Піддубний

БОГООБРАНИЙ НАРОД (Третя частина лекції)

На моє переконання, теорія богообраності, яку вигадали євреї, це одна з форм шовінізму, спроба поставити себе вище над іншими. Однак, якщо на те пішло, спробуємо розібратися, хто має найбільше право називатися богообраним чи Божим народом? Візьмемо так звані давньогрецькі міти і звернемося до тої, кого в давнину вважали матір’ю всього живого на землі.

banner2.gif

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо ...

Бачення

  До цих ...