Сергій Піддубний

БОГООБРАНИЙ НАРОД (Третя частина лекції)

На моє переконання, теорія богообраності, яку вигадали євреї, це одна з форм шовінізму, спроба поставити себе вище над іншими. Однак, якщо на те пішло, спробуємо розібратися, хто має найбільше право називатися богообраним чи Божим народом? Візьмемо так звані давньогрецькі міти і звернемося до тої, кого в давнину вважали матір’ю всього живого на землі.

Олексій Довгий-Степовий

На семи вітрах

Зовсім нещодавно видавництво «Полтавський літератор» видало книгу про історію одного невеличкого села із Кіровоградщини «На семи вітрах». Нині його немає на карті, в післявоєнній пертурбації воно увійшло до складу села Межирічка Голованівського району. А називалося село Юридівка. Автор книги відомий на Полтавщині журналіст і письменник О. Довгий-Степовий є його вихідцем. З великою любов’ю і шаною Олексій Євгенович розповідає про складні долі села та його мешканців. До уваги читачів невеликий уривок із чи не найтрагічнішої сторінки історії як села так і України.

Сергій Піддубний

Цифра зі стелі. Але записана в енциклопедії («Україна молода», 20 грудня 2007 р.)

Та кілька років тому на мене вийшла одна одеська дослідниця єврейських жертв в Україні. Вона попросила прокоментувати архівний документ, копію якого незабаром я отримав. Це — довідка за підписами голови сільради Мацєєва і секретаря Непотенка від 5 січня 1946 року, направлена в Одеський обком (тоді район належав до Одеської області) про наслідки війни в селі Голованівськ. У перших же рядках ішлося про людські жертви: «За период оккупации извергами расстреляно 869 человек евреев». І все. Більше нібито тут ніхто, крім євреїв, і не мешкав.

Сергій Піддубний

Діалектизми Голованівщини

Кожне українське слово то Божий дар. Ним фіксується філософія нашого життя – вірування, культура, звичаї та традиції, наші радощі і болі. Це наш образ і характер. Навіть не усвідомлюючи того, через мову ми маємо постійний зв’язок із нашими пращурами, а отже перебуваємо під їхнім духовним захистом. Тому з певністю можна говорити: кожне наше слово то наш Оберіг.

Ярина Світла

У Криму хвороба вже є, та невідома поки що її назва

Зустрілася із знайомою жінкою з Криму, питаю чи вона не помітила, що люди, які народились і жили в Криму, стали трохи дурні. Вона каже: «так, хвороба вже є, та ще невідома її назва». І тут я їй розповіла, як спостерігала за чоловіками, що вертались через 20-30 років з Афганістану. По поверненню вони пробували поселитись у місцях народження та продовжити життя і їм це не вдавалося. Один з них, Іван, переповів свою історію.

Станіслав Рудик Олександр Глухий

Дуб і яблуня. Уривок з книги «Становлення тваринництва та лікувальної справи на Синській землі».

Хоча представники християнства намагалися знищити віру у дуба та самі дерева, але у Біблійній традиції дуб займає особливе місце (Біблія писалася на основі праукраїнських ведичних книг). Дубова емблема Ісуса Христа є символом твердості у вірі і чесноті. Хрест розп’яття також був виготовлений із дуба. Для семітів дуб є символом гордості і зарозумілості.

"Що стосується Росії, то її можна згадати лише як власницю величезної кількості накраденого майна, яке їй доведеться повернути в день розплати". Афоризми про Московщину і москвинів

Якщо росіянам надати можливість вибрати собі ватажка, вони вибирають найбрехливішого, найпідлішого, найжорстокішого, разом з ним убивають грабують ґвалтують, згодом звалюють на нього свою провину. З часом церква проголошує його святим. Михайло САЛТИКОВ-ЩЕДРІН

Михайло Рудницький

"Навіщо писати ще одну книжку, коли вже існує стільки інших кращих?" Афоризми Михайла Рудницького

Михайло Рудницький (1889-1975) - визначний літературний критик, літературознавець, публіцист, письменник, перекладач. Народився в м. Підгайці на Тернопіллі, закінчив Бережанську гімназію. Здобув ступінь доктора у Львівському університеті, навчався у Парижі і Лондоні. Творча доля найбільше була пов'язана зі Львовом, культурний рівень і настрій якого він довго визначав як критик-модерніст...

Сергій Піддубний

Дажбога у псальмі підмінено на царя, а Перуна – на царевого сина

Розумію – важко повірити твердженням, що Біблія скомпільована зі скитських (давньоукраїнських) книг, що ніякого царя Соломона не було, а був скитський поет Солон, з якого вигадали мудрого царя Ізраїлю, що Христос насправді був язичником і відстоював батьківську віру, а не створював нову, і т. п. Воно й не дивно – позбуватися стереотипів не проста річ. Сьогодні до своїх доводів, наведених у публікаціях “Хто був прототипом мудрого царя Соломона і таємниця кратера царя Аріанта” (http://www.yatran.com.ua/articles/532.html), “Христос – язичник” (http://www.yatran.com.ua/articles/742.html) тощо, хочу додати ще псалми.

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо об’єднатися навколо, ...

Бачення

  До цих електронних сторінок ми ...