Сергій Піддубний

Велесова Книга для юнацтва

Щойно, завдячуючи голові ГО «Народжені українцями» Олексію Цебро, ФОП Опанасенко С. В. (м. Київ), меценатам Зоряні Іванків та Олегу Заячківському (м. Львів), а також Книжковій фабриці (м. Біла Церква), побачила світ «Велесова Книга для юнацтва» (автор Сергій Піддубний, обкладинка Богдана Гдаля). Це видання підготовлене за книгою “Ілар Хоругин. Велесова Книга”, у ньому подаються окремі фрагменти, що розкривають суть великої Книги, та їх тлумачення. Рекомендується для позакласного читання учням старших класів і студентам, а також усім, хто цікавиться давньою історією України. Пропонуємо вашій увазі фрагмент із цієї книжки.

Ю.С. Земський

Малознані українцями риси до портрету пересмішника Степана Руданського та його вірші про кацапів

“Більше нічого не треба! Тут зачеплено і збито з болотом все, що було для мене дорогого: мою покірність називають пихою, мою правду – цвікою, мою жалість – здирством, мою вдяку – чорною невдякою… Мало того: вони личать мене годним проклину і заказують мені говорити з ними моєю рідною мовою… Тату! Тату! Ми ваші діти, а не довжники, ми завсігди маємо вас за батьків, а не пожичників, за що ж ви звете нас невдячними?!!”

Сергій Піддубний

ОРІЄВІ ЗАВІТИ

Про існування Орієвих завітів йдеться у Велесовій Книзі: “Боги та Орієві завіти кажуть вам: «Любіть світ зелений і тваринний! Любіть друзів своїх і будьте мирними між родами!»” [54, д. 25]. Це заповіти Отця Ора та його сина Отця Кия, що підтверджують Каратепські написи. У них, до речі, можна знайти низку інших повчань. Ці завіти, як повідомляється в Третьому написі, писані самим Києм. Ось вони (в дужках подаються пояснення перекладача С. Піддубного): Уче боричів мови нашої.

Іван Франко

"Се старий старим богам молиться"

Поляна була давно колись уся вимощена кам'яними плитами, котрі тепер поросли м'яким руном моху та корчами чепіргатої папороті. Тільки одна стежка через середину поляни була протоптана і вела до глибокої, в скалі викутої яскині в виді склепу, зовсім відкритого на полудне. Стіни склепу стояли сірі, без ніякої оздоби, сподом були в камені викуті лави й заглибини; тут камінь був червоний, перепалений, а на паленищах видні ще були сліди огню; тільки стеля мала на собі одну-однісіньку оздобу — виковану з каменя випуклясту півкулю, завбільшки з добрий хліб, обведену блискучим золотим обручем, мов короною.

ДЕСЯТЬ ФАКТІВ, ЩО ЗАСВІДЧУЮТЬ ВІДСУТНІСТЬ В АНТИЧНІЙ ІСТОРІЇ ДРЕВНІХ ГРЕКІВ

Вважається, що столиця Греції місто Афіни засноване ще в ІІ тис. до н. е. і що його відвідував сам Геродот. Проте в своїх «Історіях» Геродот писав про Афіни, лише як про іонійське місто, а Іонія, за твердженням тих же греків, знаходилася в Азії – там, де нині живуть турки. Понад те, Геродот повідомляв: Афіни спалив Мардоній, “зрівнявши з землею все, що там ще залишилося від мурів, будинків і святилищ”. Звідси випливає інший висновок: так званий головний храм Афінського акрополя Парфенон не міг бути зведеним у V ст. до н. е., як заявляють греки.

Є. Чикаленко
Інна Старовойтенко

Перспективи української державності у прогнозах Євгена Чикаленка

Відсутність державотворчих здібностей в українців Є. Чикаленко пояснював вигідним географічним становищем їхньої території та її природними багатствами, які не вимагали від населення тяжкої праці, наполегливості та великої енергії. Та й історично склалося так, що українцям державність допомагали засновувати й утримувати лише варяги, коли ж вони асимілювалися, то багата українська земля ставала поживою для сусідів.

Вадим Щербаківський

УКРАЇНСЬКІ ЦЕРКВИ КИЇВЩИНИ

До Першої світової війни до Києва влітку приходило не меньше двох міліонів селян. Це звалося йти на прощу, тобто на прощення гріхів, або на відпуст, т. є. на відпущеннє гріхів. Тоді в місяці травні можна було бачити на всіх улицях Києва і на площах маси селянства, особливо жіноцтва. Вони не тільки ходили по городу вдень, але і вночі спали великими купами просто на площах. Але головною їх ціллю було побачити як можна більше церков і знаружі, і в середині подивитися на образи та на іконостаси, послухати доброго співу.

Володимир Портянко

Шевченко, Пушкін і Єсєнін

Обидва поети, при всій суперечності їх шляху, що відбив різні етапи (для Пушкіна 20-ті й 30-ті роки, для Шевченка 30-ті – 50-ті) революції, яка насувалась, але не відбулась у ХIХ ст.., прагнули буржуазно-демократичної революції. Це й визначило, - при всій національній своєрідності й самобутності кожного, - спільні риси в їх творчості, у якій глибоко відбились настрої закріпачених, пригнічених мас народу.

Сергій Піддубний

Як греки творили свою велич

Ось коли розбудовувалися насправді Афіни – в ІІ ст. н. е. Показовим є такий факт: “Поруч знаходиться мідна статуя Діятрефа, пробита стрілами, – повідомляє Павсаній і зауважує: – У цій статуї Діятрефа мене дивує те, що він вражений стрілами, хоча в еллінів, за винятком критян, не було звичаю стріляти з лука” [98, І, ХХІІІ 2,4]. Тобто, тут засвідчується факт, що балканські елліни насправді навіть не знали такої зброї, як лук, і що статуя Діятрефа привезена з інших земель, зокрема з Криму, під який греки підлаштовують острів Крит.

banner2.gif

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо ...

Бачення

  До цих ...