Адріан Михальчишин

"Правда в дєло нє годітся…"

Історію творять люди, їх діла, деколи їх ідеї... І люди про неї пишуть – творять її вже в написаному вигляді. Але як правдива відрізняється від офіційної! Скажімо, якби нам подали суб'єктивний погляд учасників і сучасників тих подій, це можна було б "проковтнути" і зробити свій власний висновок. Але проблема (і світова) з історією, що всі брешуть. І учасники, і історики. З різних причин. Одні, щоб вибілити себе і виглядати мужами честі та інших цнот. Другі – щоб банально на цьому заробляти. А треті – щоб народи не знали правди.

Петро Маліш

Проскурівський кат Барон-Браун

До відома читачів: страчували репресованих після рішення «трійки» лише в трьох містах — Кам’янці-Подільському (Льовкін), Проскурові (Браун), Шепетівці (Гришко). Усі вони - жиди, віддані сталінському режиму, нещадні кати нашого подільського краю. Це з їхньої вини щодня арештовувалися невинні люди «заради кількості». Це на їхній совісті кров мертвих і сльози дружин та дітей...

Любов Сердунич

Геноцид української нації голодоморами

Голодомори, які штучно створили нелюди, суттєво різняться від тих, котрі творять природні чинники. Голод від давньоюдейських часів і до розквіту комуністичної системи був ще й методом управління суспільством. Організатори голодоморів у ХХ сторіччі мали досвід своїх попередників, які прямими погрозами давнім юдеям (про це читаємо у Біблії) винищували їх голодом і людоїдством за непослух Богові, а точніше – за непокірність владі... Це звідти, як стверджують дослідники, і йде публічно-прихована нищівна природа всіх голодоморів.

Дмитро Донцов

НЕМЕЦКИЙ ПУБЛИЦИСТ ОБ УКРАИНСКОМ ВОПРОСЕ

Объемистое сочинение в 550 страниц, посвященное истории России за последние 8 лет или, вернее, характеристике России на основании последних лет её истории, заслуживает самого серьезного внимания иностранцев. Для них особенное значение имеет отдел, трактующий о национальном вопросе в России. Он провел в ней целых десять лет, встречаясь со множеством людей, внимательно изучая страну. В этом отношении особенного внимания заслуживает мнение Готцша об украинцах, которым посвящена особая глава

Віктор Радіонов

Роман Коваль: життєві засади й істини

Мовби не так давно вітали ми достойника на його п’ятдесятиліття. Та в круговерті черговий десяток збіг дуже швидко. Утім, не марно. У цього представника роду людського жоден день не проходить у бездіяльності. Тому за його плечима — майже 3000 дописів і заміток у різних часописах, десятки книжок (як особисто написаних, так і впорядкованих), 13 сценаріїв документальних стрічок, цілий ряд радіопередач, які тривали роками.

Валерій Марчак

Народе мій, замучений розбитий, мов паралітик той стоїш на роздоріжжі

Почну з Вас, Петре Олексійовичу. Ми українці довірили ВАМ нашу справу у складний для нашої Батьківщини час. Очевидно, що цей складний час вплинув на результати Вашої діяльності як лідера нації, і тому багато чого я мушу простити Вам, хоча гнітять мене справедливі докори, які посилає Вам мій народ, але чи не було їх і тоді коли Пророк Мойсей вів свій народ пустелею з Єгипетського рабства? Петро Олексійович, я хочу з докором Вас запитати, як Ви, як гарант Конституції, допустили що ЦВК зареєструвала кандидатом у президенти людину, яка не відповідає критеріям закону про вибори президента України?

Сергій Піддубний

“Історія об Аттилі, королі гунському”

Ця дуже важлива, малознана, ніким ще належно не прокоментована праця прийшла до нас через інші мови, а отже дещо в зіпсованому вигляді. Починаючи із самої назви, яка в джерелі подається як “Історія о Аттілі, королі угорськом”, і з підміни гунів на угорців. Приписування якогось певного полководця до інших народів не новина. Але тут цілий народ видається за інший. Натомість угорці прибули на територію сучасної Угорщини з первісної батьківщини між Волгою та Уралом лише в ІХ ст. - майже на п’ять століть пізніше володарювання Аттили. Тому ніякої мови не може бути про те, що гуни це угорці.

Дмитро Донцов

ДУША МОСКАЛЯ І ДРАГОМАНІВСТВО

Сила Леніних, Малиновських, Круглових (а завтра, може, нових Віталіїв і Храповицьких) є силою одержимих дияволом. З Євангелії знаємо, які пута розривали вони! Але теж знаємо з Євангелії, яка сила може їх повалити. До цієї останньої і звернуться ті, які звалять московського «колоса на глиняних ногах». Боян козацтва українського, автор «Енеїди», нагадував нам про це не раз, що «без богів ж людська моч – пустяк».

Ірина САЛІЙ

Трохи більше про Бандеру

Цьогоріч українська спільнота відзначає 110-річний ювілей від дня народження видатного політичного діяча, одного із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голови Проводу ОУН(Р) Степана Бандери. На Львівщині, звідки родом видатний українець, 2019 рік проголосили роком Степана Банддери. Проте, ця історична постать досі залишається недосконало вивченою. Як урок просвіти — наша розмова про Бандеру з подільським літературознавцем та краєзнавцем Валерієм Куфльовським.

banner2.gif

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо ...

Бачення

  До цих ...