Єзекіїль і Єгова (уривок)

17.05.2019 | 10:22   Сергій Піддубний
переглядів: 275

"...якщо Ґоґа був наділений ізраїльтянами такими посмертними почестями і “стане для них за пам’ятку”, то, очевидно, цей чоловік був вартий того. Найімовірніше, навіть став прототипом Єгови – “Господа – мужа війни”, як називається він у Другій книзі Мойсея, розд. 15:3 (хіба важко було додати спереду якусь літеру і змінити третю?). Виходячи з цього, можемо також сміливо говорити і про те, що молитовний будинок юдеїв називається його іменем – сінагога, Сіни Гога... Чи є можливість встановити, а хто ж був Ґоґою? Гадаю, що так..."

Уважно вчитуємося в розділ 38:
“І було мені слово Господнє, – пише Єзекіїль. – Сину людський, зверни своє обличчя до Ґоґа, краю Маґоґа, князя Рошу, Мешеху та Тувалу, і пророкуй на нього та й скажеш: Так сказав Господь: Ось Я ПРОТИ тебе, Ґоґу, княже Рошу, Мешеху та Тувалу! І заверну тебе, і вкладу гачки в щелепи твої, і ВИВЕДУ тебе та все військо твоє, коней та верхівців, усі вони досконало озброєні, велике зборище, зо щитами та щитками, усі озброєні мечами. Парас, Куш і Пут із ними, усі вони зо щитом та з шоломом. ҐОМЕР і всі орди його, дім Тоґарми, кінці ПІВНІЧНІ та всі відділи його, численні народи з тобою” (38:1-6).
“І прийдеш із свого місця, із ПІВНІЧНИХ кінців, ти та численні народи з тобою, всі вони гарцюють на конях, ЗБОРИЩЕ велике й військо численне!” (38:15).
Господь, образ якого прийшов з півночі, розповідає про північні орди краю Магога (Скитії), Рошу (Росі-Русі) на чолі з Ґоґою. Серед численних народів він називає Гомера (кімерійців). Тобто очевидно, що північний Господь прийшов з давньоукраїнських земель. Він закликає Ґоґу: “І здіймешся на народ МІЙ Ізраїлів, як хмара...” (38:16).
Чи міг говорити Господь: “Ось Я ПРОТИ тебе, Ґоґу, княже Рошу, Мешеху та Тувалу! І заверну тебе, і вкладу гачки в щелепи твої, і ВИВЕДУ тебе…”? Ні, він привів Ґоґу сюди сам. Більше того, в сьомому вірші ми читаємо наказ Господа Єзекіїлю: “Приготуйся, і приготуй собі ти та все ЗБОРИЩЕ твоє, зібрані при тобі, і будеш для них сторожею”. Утім компілятори Біблії, намагаються переадресувати ці слова на Ґоґа. Проте навіщо Господові казати те, що й так зрозуміло, – Ґоґа, як командувач, є Отцем “війська численного”, його сторожем і захисником? Очевидно, що тут Господь благословляє пророка Єзекіїля бути духовним захистом “зборища” – (війська) Ґоґиного.
Що це саме так, засвідчує факт особливої шани, до загиблого Ґоґи і його полеглого війська, що висловлює Господь у 39 розділі: “І станеться того дня, дам Я там Ґоґові місце гробу в Ізраїлі, Долину Перехожих, на схід від моря, і що замикає дорогу перехожим. І поховають там Ґоґа й усе його многолюдство, та й назвуть: Долина Многолюдства Ґоґа. І буде ховати їх Ізраїлів дім… І буде ховати ввесь народ краю, і ВІН СТАНЕ ДЛЯ НИХ ЗА ПАМ’ЯТКУ… По семи місяцях вони ще будуть вишукувати. І перейдуть ті обхідники по краю, і коли хто побачить людську кістку, то поставить при ній знака, аж поки не поховають її похоронники в Долині Многолюдства Ґоґа” (39:11-15).
Господь наказує ізраїльтянам поховати останки загиблих до останньої кістки. Для пошуку їх призначені спеціальні обхідники. Він дає долині ім’я Ґоґи!..
Так ворогів не ховають. Так ховають своїх героїв і вождів.
Свідком того, що тут панували скити-роси є місто Скитопіль (нині Байт-Шеан, в Біблії – Бефсан), яке розташоване в “Долині Перехожих на схід від моря” (Середземного), як про те пише Єзекіїль. Вікіпедія зауважує, що Скитопіль займав центральне положення в мережі доріг, що вели від Скитополя в Аравію через Пеллу і Герасу, в Дамаск і в порт Птолемаїда (Акко). Колись Скитопіль був головним над десятьма іншими містами, так зване Декаполля. Можливо навіть, що курган поблизу Скитопіля, який піднімається на висоту до 80 метрів над рівнем річки Харод, і є тією могилою, де поховані останки війська Гоги. Хоча його назва Телль-ель-Хуш (“Курган фортеці”) може говорити про інше: Телль – це Тула (затула – захист), а Хуш/Куш – Кіш (так звалося козацьке поселення-фортеця).
А тепер давайте подумаємо: якщо Ґоґа був наділений ізраїльтянами такими посмертними почестями і “стане для них за пам’ятку”, то, очевидно, цей чоловік був вартий того. Найімовірніше, навіть став прототипом Єгови – “Господа – мужа війни”, як називається він у Другій книзі Мойсея, розд. 15:3 (хіба важко було додати спереду якусь літеру і змінити третю?). Виходячи з цього, можемо також сміливо говорити і про те, що молитовний будинок юдеїв називається його іменем – сінагога, Сіни Гога. Слово “сіни” в українській мові зберігається донині в значенні нежитлова частина сільської хати, що з’єднує житлове приміщення з ґанком або ділить хату на дві половини.
Цілком очевидно, що історія з Ґоґою стосується відповідного періоду колонізації, про який англійські історики Ґ. Кларк і С. Піґот писали, що Середній Схід, Індія, Пакистан, Месопотамія, Близький Схід колонізовані людьми з Надчорномор’я (Clark G. and Piggot S. Prehistorik Society. - Gr. Britain, 1965). Зрозуміло, що саме колонізатори визначали колонізованим, кому мали вони поклонятися і кого славити. Ізраїльтяни молилися богові, якого запропонували їм їхні владики.
Чи є можливість встановити, а хто ж був Ґоґою? Гадаю, що так. В “Історіях” Геродота є одна цікава особа, що могла бути ним. Це Фраорт (видозмінене ім’я Ори) – цар скитів, мідійців та персів, батько Кия (не виключено, що річка Харод навіть названа на честь Ора – Оррод. Геродот повідомляє, що Ора (Фраорт) царював п’ятдесят три роки, ходив війною також проти Ассирії (Сирії): “але зазнав поразки і загинув сам після двадцяти двох років царювання. Загинула більша частина його війська” [30, І 102]. Тобто, очевидно, двадцять два роки царювання із п’ятдесяти трьох припадають і на Ассирію, яку й видають редактори Книги Єзекіїля за Ізраїль. Незабаром син Фраорта Кіаксар (Кий-цар) збере військо і вирушить в похід помститися за смерть батька. І йому це вдасться зробити, про що ми читали в попередньому дослідженні. А тут вочевидь є зрозумілим, що загибель Ґоґи і його “многолюдства” в книзі Єзекіїля якраз стосується Ора (Фраорта) з його військом. В мові тих, хто не вимовляв “Р”, що найчастіше зустрічається серед євреїв, ім’я Ора могло звучати як “Гога”…

Уривок із книги "Славетні предки українців"

banner2.gif

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо ...

Бачення

  До цих ...