Новітні українські Прометеї

05.07.2018 | 13:59   Сергій Піддубний
переглядів: 451

… Олег Сенцов і Володимир Балух стали не за себе. Вони стали за Україну, за інших українських політичних в’язнів, що перебувають у московських тюрмах. Вони – люди, що замахнулися на самого бога, яким себе уявляє Путін. Його боїться весь світ, а вони не злякалися. 20 років двоголовий російський орел буде клювати печінку Олегу Сенцову, 6 років – Володимиру Балуху. Але ці новітні Прометеї українського духу не збираються відступати. Як гідні сини свого народу, вони готові віддати йому все, що отримали від нього. Навіть життя.

Поширив у Фейсбуці матеріал про незламного патріота України Володимира Балуха, який перебуває в московському полоні і в знак протесту через протизаконне утримання його за гратами та проти анексії українського Криму оголосив голодовку. Одна з друзів прокоментувала його дії так: «невже не розуміє, що все марно. Батьківщина його кинула, а він за любов до неї життя може втратити. Сумно. Але ж дорослі дядьки, маючи сім'ю, дітей, про кого у першу чергу повинні думати? А не гратися у патріотів. Так. Гратися. Що Україна може зробити зараз, щоб врятувати його ( і не тільки)? Ми не потрібні нікому, тому і повинні думати у першу чергу про своїх дітей. Бо вони теж, окрім нас, нікому не потрібні. А чоловіки все граються. Зі смертю»

Це спонукало мене до цієї написання статті про наших героїв – політичних в’язнів Кремля, новітніх прометеїв України Володимира Балуха та Олега Сенцова.  

Володимира Балуха – інженера з водозбереження, хлібороба із Роздолянського району Кримської автономії – ФСБ затримала 8 грудня 2016 року. Співробітники російських окупаційних спецслужб стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок. Суд засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. В останньому слові 4 серпня 2017 р. В. Балух заявив: «Я не хочу, щоб колись мої нащадки, діти всієї України, дорікнули мене в тому, що я десь злякався, проявив слабкість».

Цілком очевидно, що насправді Балух став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію, через відмову приймати російське громадянство і за прапор України, який розвівався над його подвір'ям у селі навіть після встановлення в Криму окупаційного путінського режиму. Володимир Балух вважає, що справа проти нього сфальсифікована і в знак протесту проти неправомірного утримання його за гратами   оголосив голодовку. Станом на 5 липня вже 110 днів він не їсть…

Інший кримчанин, український режисер та письменник, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, батько двох дітей (16 і 13-річного віку) Олег Сенцов голодує вже 54-й день.  

Відтоді як почався Євромайдан, Сенцов став його активним учасником. Він приєднався до активістів Автомайдану і під час Кримської кризи часто їздив в рідний Сімферополь, де намагався організувати мітинги «За єдину країну», а також постачав продуктами та усім необхідним українських військових, які перебували в Криму.

10 травня 2014 року був затриманий у Сімферополі російськими силовими структурами й 25 серпня 2015 р. засуджений за звинуваченням у тероризмі до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

Йому інкримінували «підготовку організації вибухів у ніч на 9 травня 2014 року саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу „Вічного вогню“ і пам'ятника Леніну в Сімферополі, а також підпалів офісів громадської організації „Русская община Крыма“ та представництва партії „Единая Россия“ в Сімферополі 14 і 18 квітня 2014 року».

У виступі в суді О. Сенцов розказав подробиці свого викрадення російськими силовиками: «Мене кинули в мікроавтобус, з мішком на голові привезли в будівлю колишнього СБУ на Івана Франка. Почався дуже жорсткий допит. Мене запитували, кого я знаю з активістів, хто збирався підривати пам'ятники. Мене почали бити ногами, руками, кийками, лежачи і сидячи. Коли я відмовлявся говорити, почали застосовувати удушення. Мене душили пакетами. Душили 4 рази».

«Я багато разів бачив це в кіно, і не розумів, як люди на цьому ламаються. Але це дуже страшно, ваша честь. Вони погрожували зґвалтувати мене кийком, вивезти в ліс і там закопати. Години через чотири вони втомилися, і повезли мене на обшук. Тільки там я дізнався, що це – співробітники ФСБ. Вони там сподівалися побачити терористів і зброю, а знайшли тільки мою дитину – вона була присутня під час обшуку, про що в протоколі не йдеться. Знайдені гроші – це гроші моєї кінокомпанії для зйомок фільму «Носоріг»…

 «Мені запропонували дати свідчення на керівництво Майдану і отримати 7 років, або стати керівником і отримати 20-ть».

«Через 3 дні вже знайшли зброю, тому що яка терористична група без зброї... Через півроку ФСБ дивним чином виявила на моєму ноуті 2 файли про виготовлення вибухових речовин»…

Так вже написано на роду багатьом українцям – бути світочами своєму народу, бути мучениками в ім’я свого роду, в ім’я справедливості і людяності.

Можна назвати тисячі імен, починаючи з часів глибокої древності, хто терпів неймовірні муки за правду, волю і Україну. Згадаємо хоча б руса Божа і 70 інших князів та волхвів, яких замучив готський цар Германаріх, гетьманів Полуботка та Петра Калнишевського, на якими знущалися в московські царі, тисячі оунівців та упівців, які згинули в сталінських тюрмах. Вони не стали на шлях відступництва та зради. Вони воліли краще прийняти мученицьку смерть, аніж жити в ганьбі.

І як тут не пригадати міт про Прометея – т итана, який викрав у Богів священний вогонь і передав його людям. “Зевс ненавидить титанів, боїться їх грізної сили. Ще сильніше розпалилася ненависть Зевса, коли Прометей став захищати нещасних смертних людей” , йдеться у міті. Коли Прометей навчив людину всьому, “що полегшує гіркоту життя і робить її щасливішою та радіснішою... прогнівив він Зевса, за це й покарав його громовержець”. Зевс прикував Прометея до скелі (в Гесіода до колони) і прирік його на довгі муки.

Прометей не погодився з тим, що тільки пани Боги мають користуватися вогнем (варити їсти, світити в палацах). І прості люди заслуговують на блага, що дають небеса. І Зевс нічого не міг вдіяти, щоб перешкодити Прометею дати людям священний вогонь. Лише закувати в кайдани.

Сьогоднішній владика Росії Путін дуже нагадує Зевса. Клятий карлик люто ненавидить Україну й українців, які не хочуть жити в тюрмі народів, якою завжди була Російська імперія. Він переконаний, що може всьому світові диктувати свою волю...

Звернемося до цитати, де Гермес говорить Прометею, що на нього чекає: “Ударом своєї блискавки він (Зевс) кине цю скелю з тобою разом у темну безодню. Там, у кам’яній темниці, багато-багато віків, позбавлений світла сонця, будеш мучитися ти в глибокому мороці. Пройдуть віки і знову тебе підніме Зевс на світ із безодні, але не на радість він підніме тебе. Кожний день буде прилітати орел, якого нашле Зевс, і гострими кігтями та дзьобом буде він терзати твою печінку; знов і знов буде виростати вона, і все жахливішими будуть твої муки”. Однак: “Прометей знає, що царство Зевса не вічне” і терпить муки в ім’я кращого майбутнього.

— Хоч як муч ти мене, громовержцю Зевсе, але все ж настане день, коли й тебе повергнуть у ніщо. Повалений в прах, знатимеш ти, яка різниця між владою і рабством! – каже Прометей.

Олег Сенцов також заявив, що ніколи не буде просити помилування у Путіна, бо не вважає себе винуватим, бо він ГРОМАДЯНИН УКРАЇНИ, а не російський раб.

Не стане на коліна перед окупантами і Володимир Балух.  2 липня відбувся другий суд над ним. Цього разу йому шиють побиття начальника ІТТ Валерія Ткаченка. Сам Балух на суді детально розповів, як "потерпілий" протягом довгого періоду ображав і принижував його за національною ознакою, і що саме він застосовував до Балуха фізичне насильство.

Прокурор попросив для Балуха 4 роки колонії загального режиму за звинуваченням в дезорганізації роботи ІТТ, а з урахуванням першої кримінальної справи – 6 років колонії загального режиму і штраф на суму 10 тисяч рублів (близько 4 тис. грн).

В останньому слові у цій справі Володимир Балух сказав :"Цей судовий процес уже вп'яте підтверджує, що використовуються всякі формальні приводи з однією метою – якомога жорсткіше покарати людину за вільнодумство, за потребу залишатися собою, любити свою країну, рідних і близьких, не ставати зрадником, за необхідність уголос висловлювати свою думку про те, що відбувається... Кожен сам обирає ціну, яку готовий платити за любов до Батьківщини", – сказав Балух.

Український активіст заявив, що Росія взяла його в заручники. " Рано чи пізно я виграю всі суди. Як не в цій державі, так в іншій. Слава богу, світ не обмежується цією країною. І я б дуже хотів, щоб моральну і матеріальну компенсацію мені виплатили з ваших кишень. Ваша держава взяла мене в заручники. Рано чи пізно це станеться. Ви не втечете від цього покарання... У своєму останньому слові я хочу сказати, що ні на одну секунду, жодним помислом не шкодую про свої дії. Мені за них глибоко не соромно, немає жодної абсолютно найменшої протизаконної дії, навіть за вашими законами", – завершив свій виступ Балух.

… Олег Сенцов і Володимир Балух стали не за себе. Вони стали за Україну, за інших українських політичних в’язнів, що перебувають у московських тюрмах. Вони – люди, що замахнулися на самого бога, яким себе уявляє Путін. Його боїться весь світ, а вони не злякалися.

20 років двоголовий російський орел буде клювати печінку Олегу Сенцову, 6 років – Володимиру Балуху. Але ці новітні Прометеї українського духу не збираються відступати. Як гідні сини свого народу, вони готові віддати йому все, що отримали від нього. Навіть життя.  

Звірина суть, підступність, брехливість і жорстокість московського режиму очевидна. Й очевидна його слабкість, якщо він такими методами бореться з тими, хто не визнає його. Московія не затримається надовго в українському Криму, бо в нього є такі сини як Сенцов, Балух, Кольченко і багато інших.  

Слава героям! Слава Україні!

banner2.gif

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо ...

Бачення

  До цих ...