Ліки потрібні нашому тілу тільки тому, що воно засвоїло мистецтво не одужувати без ліків

08.05.2018 | 15:06   Шрі АУРОБІНДО
переглядів: 357

Афоризми індійського філософа, поета, революціонера і організатор національно-визвольного руху Індії, націоналіста, гуру, основоположника інтегральної йоги Шрі Ауробінда. Інтегральна йога підкреслює індивідуальність кожну людську свідомість і не обмежує практикуючих будь-якими правилами для реалізації йогинського досвіду, даючи лише основні напрямки і роз'яснюючи основні труднощі шляху. Йогічне устремління через роботу, медитацію, любов, відданість і відкритість Божественній свідомості, згідно з досвідом Шрі Ауробіндо, є рушійною силою для перетворення свідомості і трансформації людської природи.

… 385. Хвороба без потреби затягується і закінчується смертю частіше, ніж це буває неминуче, тому що розум пацієнта зайнятий хворобою тіла і підтримує її.
386. Медична наука стала для людства швидше прокляттям, ніж благословенням. Вона зламала силу епідемій і відкрила чудову хірургію, але вона також послабила природне здоров'я людини і примножила індивідуальні хвороби; вона вселила в розум і тіло страх та залежність; вона привчила наше здоров'я опиратися не на його природну міцність, а на рахітичну і незручну милицю – витяжку з мінерального і рослинного царств.
387. Лікар націлює ліки на хворобу; іноді вони влучають, іноді б'ють мимо. Промахи в розрахунок не беруться, попадання накопичуються, враховуються і систематизуються в науку.
388. Ми висміюємо дикуна за його віру в знахаря; але хіба цивілізована людина з її вірою в лікарів менш забобонна? Дикун помічає, що при повторенні певних заклинань він часто виліковується від певної хвороби; він вірить. Цивілізований пацієнт знаходить, що коли він приймає ліки згідно з визначеним приписом, він часто виліковується від певної хвороби; він вірить. Де ж різниця?
389. Пастух північної Індії, що страждає від лихоманки, сідає в прохолодні струмені ріки на годину або більше і встає вільним та здоровим. Якби освічена людина зробила те ж саме, вона загинула б, але не тому, що одні й ті ж за своєю природою ліки одного вбивають, а іншого лікують, а тому, що наше тіло знаходиться під фатальним гіпнозом розуму і вантажем помилкових звичок.
390. Лікують не стільки ліки, скільки віра пацієнта в лікаря і ліки. І те, й інше – грубі замінники природної віри в свої власні сили, яку вони зруйнували.
391. Людство було більш здоровішим в той час, коли було найменше матеріальних ліків.
392. Найбільш міцною і здоровою расою землі були африканські тубільці; але як довго вони зможуть залишатися такими, якщо їх фізична свідомість отруєна ментальними спотвореннями цивілізованих людей?
393. Для лікування і запобігання хворобам нам варто було б використовувати божественне здоров'я всередині нас; та Гален, Гіппократ і їм подібні дали нам замість нього арсенал пігулок і латинську абракадабру в якості нашого фізичного євангелія.
394. Медична наука діє з найкращими намірами, і її діячі часто доброзичливі і нерідко готові до самопожертви; але коли благі наміри невігласів заважали їм шкодити?
395. Якби всі ліки самі по собі були по-справжньому ефективними, а всі медичні теорії правильними, хіба це втішило б нас у втраті природного здоров'я?

396. Дух всередині нас – єдиний абсолютно надійний лікар, і підпорядкування тіла йому – єдина справжня панацея.
397. Бог всередині нас – це нескінченна самореалізуюча Воля. Чи можеш ти – не під страхом смерті, не в якості експерименту, а спокійно і повною довірою – надати йому всі свої хвороби? Ти побачиш, що Він перевершує мистецтво мільйонів лікарів.
398. Євангеліє лікаря – здоров'я, захищене тисячами пересторог; але для тіла це євангеліє не від Бога і не від Природи.
399. Людина була колись природно здоровою, і вона могла б повернутися до цього стану, якби їй дозволили. Але медична наука переслідує наше тіло з незліченними пачками ліків і тероризує нашу уяву ненажерливих орд мікробів.
400. Я б вважав за краще померти і покінчити з усім цим, ніж проводити своє життя, захищаючись від мітичної облоги мікробів. Якщо за це мене назвуть темним і неосвіченим, я з радістю віддам перевагу своїй кіммерійській темряві.
401. Хірурги рятують і лікують тим, що ріжуть і калічать. Чому б не спробувати знайти безпосередні всемогутні засоби в самій Природі?
402. Для заміни медицини самолікуванням потрібний тривалий час через страх, недовіру до себе і протиприродну фізичну залежність від ліків, до якої медична наука привчила наші уми і тіла, і яку зробила нашою другою натурою.
403. В разі хвороби ліки потрібні нашому тілу тільки тому, що воно освоїло мистецтво не одужувати без ліків. Але навіть при цьому часто можна бачити, що момент, коли Природа обирає для одужання – той самий, коли лікарі знаходять положення безнадійним.
404. Невіра в цілющу силу всередині нас була нашим фізичним вигнанням з Раю. Медична наука і погана спадковість – два Божих ангела, що стоять на його воротах, не дозволяючи нам повернутися до нього.
405. Медична наука для людського тіла – як велика держава, яка послаблює дрібнішу державу тим, що захищає його, або як благородний розбійник, що збиває свою жертву з ніг і калічить її, щоб мати можливість присвятити своє життя лікуванню.

406. Ліки часто зцілюють тіло – якщо не турбують і не отруюють його – але тільки якщо їх фізична атака на хворобу підтримана силою духу; якщо надати цю силу можливості діяти вільно, ліки стають зайвими…

banner2.gif

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо ...

Бачення

  До цих ...