Кому Боги відкрили свої таємниці

19.04.2018 | 19:12  
переглядів: 551

Щойно вийшла нова книга Сергія Піддубного «Кому Боги відкрили свої таємниці». На численних маловідомих артефактах, пам’ятках і документах в 17 розділах (Святилища, Небесні світила, Печерні храми, Криті храми, Кургани, Пам’ятники, Символи і атрибути, Тотеми, Колесо і віз, Зброя, Писемність, Географічні карти, Міста, Календарі, Посуд, Одяг, Мистецтво) книга доводить, кому насправді відкрилися таємниці творення сучасної цивілізації. Вміщено понад 300 ілюстрацій, в т. ч. унікальних. Видання повнокольорове.

Один із розділів книги. наприклад, розповідає про те, де насправді започаткувалася збройова справа, в т. ч. виробництво хліборобського знаряддя. Автор опрацьовує чимало джерел і приходить до сенсаційних висновків. Ось що зокрема пише про ЛУК “Словаря античности” (Москва, “Прогресс”, 1989 г., переклад з німецької): “Бойова та мисливська зброя, що високо цінувалася в мікенський та гомерівський періоди (наприклад, лук Одіссея). Спочатку вважався греками зброєю варварів. Лук був прийнятий на озброєння загонів, що підтримували порядок (скитські лучники в Афінах), а згодом, з часів Персидських війн, все в більшій мірі став застосовуватися як бойова тактична зброя. Славою справних лучників користувалися жителі Крита. Високі бойові якості лука були визнані також римлянами в боях із германцями і близькосхідними народами; ними формувалися спеціальні допоміжні загони лучників”.

Автор не аналізує “Одіссею” Гомера, Мікени та Крит, які, на його думку, жодного відношення не мають до греків. Він звертає увагу на очевидне: “скитські лучники підтримували порядок в Афінах”. Не критські лучники, які значно ближче, а скитські... Чому? Бо не знали в сиву давнину про лук у Середземномор’ї. Та і влада, й порядки на той час в Афінах були скитські, переконаний С. Піддубний.

І цьому знаходить підтвердження в “Описі Еллади” Павсанія: “Поруч знаходиться мідна статуя Діятрефа, пробита стрілами, – пише Павсаній про пам’ятники Афін. – У цій статуї Діятрефа мене дивує те, що він вражений стрілами, хоча в еллінів, за винятком критян, не було звичаю стріляти з лука”. Тобто, тут засвідчується факт, що греки не знали такої зброї, як лук, і що статуя Діятрефа привезена з інших земель, зокрема з Криму, під який греки підлаштовують острів Крит. Це також є свідченням того, що греки нічого не могли мати до ковальства і зокрема заліза, з якого виготовлялися наконечники стріл, а також до Троянської війни, в якій активно застосовувалися лук і стріли.

Про МЕЧ той самий «Словарь античности» пише, що ним користувалися греки та римляни, й нібито більше ніхто. Однак найдавнішу форму для їх відливання знайдено на українській землі, про що засвідчують експонати Одеського археологічного музею ( див. ілюстрацію).

Про сокиру автори згаданого словника не приховують, що греки і римляни запозичили її “із більш ранніх культур”. В якій саме культурі, й гадати не доводиться. Як повідав Геродот, у золотому вигляді сокира разом із плугом, ярмом та чашею впала на скитську землю з неба, коли царював Таргітай. А взяв ці священні предмети його син Колоксай. Сокира, як свідчить складова “кира”, призначалася перш за все для рубання дерев: коріння і кори, але використовувалася також як зброя.

Жив Таргітай, за повідомленням того ж Геродота, за тисячу років до Дарія Першого. Тобто, приблизно в ХV ст. до н. е. І це збігається з висновками археологів, які знайшли біля села Сабатинівка на Кіровоградщині кам’яні форми-матриці ХV ст. до н. е. для виготовлення низки знарядь, в т. ч. сокири, мечів і серпів.  

Виходячи з цього, автор нової книги ставить справедливе запитання: чи могли греки першими карбувати гроші, про що пише історична наука, якщо вони навіть не вміли робити значно простіші речі – такі, як сокири, мечі, наконечники до списів та стріл? І доводить в іншому розділі, що перші монети також появилися на українській землі…  

Уривок із книги

Замовити книгу можна за адресою сайту "Ятрань"  і за тел. 068 994 63 63

banner2.gif

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо ...

Бачення

  До цих ...