Відкритий лист Голові Комітету ВРУ з питань культури і духовності,Першому заступнику голови Комітету ВРУ з питань освіти і науки, Віце-прем’єр-міністрові України

18.11.2017 | 17:14   Іван Ющук
переглядів: 632

Подальше дослідження показало, що це не «Велесову книгу» сфальшовано, це сфальшовано історію України. Сфальшована історія позбавила українців почуття гордості за правдиве історичне минуле власного народу, понизила до небезпечного рівня почуття власної гідності, а це те, що й потрібно колонізаторам.

Голові Комітету ВРУ з питань культури і духовності,

П. Княжицькому Миколі Леонідовичу, 01008, м. Київ, вул. Байкова, 6-8,

 

Першому заступнику голови Комітету ВРУ з питань освіти і науки п. Співаковському Олександру Володимировичу,

01008, Київ, вул. Михайла Грушевського, 5,

Віце-прем’єр-міністрові України п. В. А. Кириленку

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

Відкритий лист

Звертаємо Вашу увагу на ситуацію, яка склалася навколо «Велесової книги». Поява «Велесової книги» загальновідома: білогвардійський офіцер Алі Ізанбеков знайшов дерев’яні дощечки в маєтку Захаржевських і вивіз їх до Бельгії. Там їх копіював Ю. Миролюбов. Після публікації фрагментів «Велесової книги» в американському російськомовному журналі «Жар- птица» (Сан-Франциско, 1957-1959 рр.) С. Парамонов-Лісний (Австралія) надіслав фотографію прорисів 16-ї дощечки у Комітет славістів СРСР для експертизи. В Москві дали розгромну рецензію і організували остракізм кожному, хто цікавиться «Велесовою книгою». Після цієї рецензії більшість офіційних істориків не лише не може висловити свою думку, а й взагалі, боїться бути причетним до обговорення будь яких питань, що стосуються «Велесової книги». Бояться одержати ярлик «міфотворця» чи фальсифікатора історії.

Відтоді «Велесову книгу» досліджувало багато істориків, у тому числі й дослідники-ентузіасти, які розуміли, що рецензія Московських вчених ґрунтується не на науковому підході, а на ідеологічних, зокрема колонізаторських антиукраїнських догмах Кремля. Це, зокрема: (Список додасться). Ми дедалі більше переконуємося, що "Велесова книга” — це не вигадка якоїсь окремої людини, не фальсифікат. Паші предки не були настільки темними, щоб не залишити після себе свідчень.

Ентузіастами було проведено дві наукові конференції з питань, порушених у «Велесовій книзі». В Резолюції останньої конференції, до речі, наголошено: (Резолюція наукової конференції додасться). Подальше дослідження показало, що це не «Велесову книгу» сфальшовано, а це сфальшовано історію України. Сфальшована історія позбавила українців почуття гордості за правдиве історичне минуле власного народу, понизила до небезпечного рівня почуття власної гідності, а це те, що й потрібно колонізаторам.

Сьогодні на Сході сини України гинуть від куль московських найманців. А нам – громадянам України, тут, у Києві, потрібно зробити все, щоб не програти ідеологічну війну. За Радянського Союзу офіційні історики повністю залежали від ідеології Кремля. Сьогодні ситуація повинна круто змінитися. І останні події після анексії Криму та повної руйнації окупантом за підтримки місцевої п’ятої колони в Донецькій та Луганській областях, вітчизняні вчені-історики вже не так масово прагнуть захищати свої дисертації в університетах Московії. Це означає, що й національна історична наука повинна повільно вивільнятися з пут московської ідеології.

Звертаючись до Вас, пропонуємо:

1. Організувати на найвищому науковому рівні за сприяння держави глибоке вивчення та забезпечити найповніший і точний переклад «Велесової книги». Існуючі на сьогодні переклади по-різному трактують окремі фрагменти цього твору і відповідно по-різному трактують певні історичні моменти нашої історії. Переклад слід організувати в умовах, у яких українські вчені могли б вільно обговорювати і дискутувати про різні проблеми української історії. Дискутувати без страху переступити межі, встановлені ідеологами Кремля. Адже в цій колонізаторській ідеології місця для стародавньої історії України немає!

2. Напрацювати єдину наукову позицію стосовно відповідності фактів, наведених у «Велесовій книзі», історичним даним з наступним широким обговоренням громадськості цих досліджень.

3. Повернути «Велесову книгу» до шкільних і вузівських програм з літератури як обов’язкову до вивчення. Залучити до вивчення «Велесової книги» молодь через виконання дипломних та аспірантських робіт.

 

За дорученням громадськості професор, заслужений діяч науки України, лауреат премії ім. Івана Огієнка І.П. Ющук.

 1 листопада 2017 р.

 

 

Резолюція наукової конференції

Ми, учасники всеукраїнської наукової конференції «Велесова Книга – елемент культури українського народу», що відбулася 30 листопада 2013 року в Київському міжнародному університеті, прослухавши доповіді вітчизняних науковців про мовні аспекти Велесової Книги, інформаційну наповненість, політологічний зміст, археологічне підтвердження, зіставлення історичних подій і т. ін., не визнаємо висновки офіційної історичної науки Радянського Союзу про фальшування Велесової книги і вважаємо за потрібне:

1. Звернутися до Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України з пропозицією скласти план вивчення та провести всебічне дослідження Велесової Книги із залученням спеціалістів провідних університетів України з обов’язковим виконанням на цю тематику дипломних та аспірантських робіт.

2. Звернутися до провідних університетів слов’янських країн, насамперед Польщі, Чехії, Словаччини, Словенії, Сербії та Хорватії із запрошенням до вивчення спільної спадщини.

3. Звернутися до вчених, кафедр історії та слов’янознавства провідних університетів економічно розвинутих країн світу з пропозицією долучитися до вивчення витоків слов’янства та надати фінансову підтримку цим пошукам.

banner2.gif

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо ...

Бачення

  До цих ...