НАУКА РОДОЛАД. Уривки з роману-есе "Євангеліє від Андрія"

10.07.2017 | 17:31   Сергій Піддубний
переглядів: 962

При взаємній згоді чоловіка, і всіх жінок також, можливе багатошлюбне творення сім'ї (в періоди, коли мало здорових чоловіків). В разі відсутності сім'ї, при досягненні 30 років жінки стають віковухами, а чоловіки у 33 років – бобилями. Бобилів зневажають, виганяють з роду. Найвищий їхній чин – прислуга. Врятувати від цього приниження їх може служба у війську на благо Народу. Діви-віковухи живуть у родовому будинку, або окремо на околиці поселення, стаючи травницями-знахарками.

Темніло. Боженка запалила каганець, знову присіла на стілець і заговорила розмірено:  

– Тобі лише 35 років, Гордію… У тебе є доньки, будуть, певно, ще і сини… Колись наші предки знали Обережну науку, яка називалася Родолад… Чув щось про неї?.. Знаю, що не чув.  

Гордій підтвердив кивком голови здогад бабки Боженки.

– Це дуже важлива наука, якої позбавили нас вороги, щоб знулювати нас, щоб ми не мали сильного роду і крепкої держави. Мені її переказав старець по імені Родослав у мої 19 років… І тобі це теж треба знати… Кожному треба знати… Гадаю, ти нікуди не спішиш – послухаєш стару?.. – примружившись, подивилася пильно.

– Звісно, бабко Боженко, – вмостився зручніше на лавці гість.

– Маємо знати низку головних правил Роду, сину, – підвела очі до образу Богородиці-праворучиці, що висів на стіні, і замовкла на хвилинку – мабуть, запитувала благословення в неї.

– Їх було двадцять чотири, але я пам’ ятаю двадцять три. Старію, стала забувати… Це буде відверта розповідь, сину, так що не дивуйся, – перевела погляд на Гордія і почала переказувати.

Перше правило. Мета існування сім'ї – це творення умов для духовного зростання її членів. Зміцнюючи свою сім'ю, – зміцнюєш Рід, Народ і Державу… Парують нас Боги, або Праотці. Вони посилають нам найкращу пару. Проте, створена вона на все життя, а чи на рік-два, залежить від глузду пари. Хтось із двох має бути тим, що гасить сімейні чвари і скеровує сімейний човен у правильне русло.

Друге правило. Духовний розвиток людини можливий у Радісній сім'ї: чоловіка через жінку, жінки через чоловіка... Радість-Рід-Родина – слова одного кореня. Немає Радості якщо немає Роду-родини. Чоловік – сила сильна, жінка – сила ладна. У світі йде давня війна між чоловіками і жінками. Щоб був між ними мир, потрібно врівноважити всередині себе ліву – Рід батька, і праву – Рід матері півкулі мозку. Для цього потрібно примирити в собі Роди батьків. Чоловік для дружини має бути богом, а жінка для чоловіка – богинею. Разом вони складають божественну пару, яку за богів (чи тих, хто стоїть після богів) приймають їхні діти.

Третє правило. Краще створювати сім'ю добрим молодцям, які досягли віку 25 років, і красним дівам – 16-18 років. Остаточно вибирає нареченого дівчина, бо чує того, хто зможе бути її наставником і від кого народиться здорове потомство. Діва повинна бути цнотливою і достойною, а в’юноша – путящим, турботливим та самостійним. Вони живуть і працюють на благо всього Роду. В тяжкі часи Роду самі визначають, як їм жити, бо воля людини це божественна цінність і її не можна утискати.

Четверте правило. При взаємній згоді чоловіка, і всіх жінок також, можливе багатошлюбне творення сім’ї (в періоди, коли мало здорових чоловіків). В разі відсутності сім'ї, при досягненні 30 років жінки стають віковухами, а чоловіки у 33 років – бобилями. Бобилів зневажають, виганяють з роду. Найвищий їхній чин – прислуга. Врятувати від цього приниження їх може служба у війську на благо Народу. Діви-віковухи живуть у родовому будинку, або окремо на околиці поселення, стаючи травницями-знахарками.

П'яте правило. Сім'я створюється на основі любові та поваги. Любов подібна багаттю, в яке треба підкидати дрова добрих справ. Щодня всіляко підкреслюйте повагу один до одного. Перший і кращий шматок їжі дружина підносить чоловікові, як годувальнику родини. Діти виховуються в повазі до батьків і старших. При дітях і гостях панує мир та злагода. Усі непорозуміння вирішуються окремо від усіх. Сімейні негаразди виносити на люди не можна. Іноді можна запитати поради у родичів.

Шосте правило. Важливо, щоб наречений і наречена були одного рівня розвитку з однаковим світоглядом. Сім'я створюється на основі сумісності Родів: по Духу і здоров'ю тіла та душі, за характером, за зоряними і становими даними . Т оді діти будуть мудрішими, сильнішими, здоровішими, радіснішими, ніж батьки, і Рід буде розвиватися. В іншому випадку, Рід прийде в занепад.

Сьоме правило. Дружини і чоловіки наші приходять до нас як відображення наших якостей. Те, що ми в них бачимо, то і є ми самі. При накопиченні роздратування і образ слід один з одним душевно поговорити, очистити себе за допомогою кружала і писанки, примовляючи: хай буде Коло у тебе (чи у мене). Також можна полаятися, висловити свої погані почуття, перекинувши їх на всяку погань, що збиває людей від Прави і мудрости. Але при цьому треба не забувати, що в обох є вища місія, і сварки не можуть перерости в бійку і такі образи, щоб не можна було повернутися до миру. Треба вміти вчасно зупинитись, вибачитися і вибачити.

Восьме правило. При занятті коханням сім'явпорскуванням чоловік із пробудженої родової пам'яті через орган, який він подумки ототожнює зі своїм деревом Роду, передає знання свого Роду дружині через її матку. Дружина в свою чергу передає знання свого Роду чоловікові. Таким же способом передаються й інші важливі знання – через любов і єднання. Так відбувається духовне зростання подружжя і встановлюється їх взаємопроникнення та взаєморозуміння.

Дев'яте правило. Діти – нагорода Дажбога, спадщина Роду. Як стріли в руках богатиря, так і молоді сини в руках батька! Щасливий той муж, що сагайдака свого ними наповнив, не будуть такі посоромлені, коли на кордоні говоритимуть з ворогом! Зачинати дітей чоловікові краще в 33 літа (у важкі часи в 25), а жінці в 21 літо (у важкі часи в 16) – тоді, коли у них розкриваються всі основні Родові сили. Зачаття краще робити при сонячному світлі, дитина сильнішою буде. Люди, зачаті місяця Коханя2 3 , починаючи з Євдокиїного тижня2 4 , – світлі, мудрі, витривалі та стійкі. Для зміцнення зв'язку дитини з Родом вже після зачаття треба співати їй колискові та розказувати всілякі бувальщини і казки. Батько також має говорити з дитиною в лоні дружини, тоді дитина буде знати голоси обох Батьків. Так виховуються здоровими та радісними діти…

Десяте правило. З першого хуху-духу дитина має чути рідну мову – мову Праотців-Богів, щоб не втратити з ними зв’язку і не залишитись без їхньої опіки. Не кажи при дитині поганих слів, ховай від злоязиких. Вчи дітей, щоб вони не обділяли своїх дітей – вони мають мати і братиків, і сестричок. Тільки так Рід буде невмирущим.

Одинадцяте правило. Треба знати, що родителі – це ті, хто народив дитину, а Батьки – це ті, хто плекає її, хто вкладає в неї душу. Діти належать Роду та Дереву Життя, а не батькам. Вони – наші найкращі вчителі, наше дзеркало. Які діти – такі і ми. Дитина народжується для виховання батьків. Якщо немає дітей, значить, батьки недостатньо розвинені для такого виховання. Біда “батьків і дітей” криється в тому, що в Роду народжуються чужі душі. Щоб народжувалися душі Предків, треба дотримуватися Поконів і Звичаїв. Покон – це обов’язкові правила, прийняті Праотцями на раді старійшин на Кону, а Звичай – це правила совісті людської, вироблені віками Родом і затверджені народним Вічем.

Дванадцяте правило. Виховання і плекання дітей повинне вестися на основі Поконів і Звичаїв. Сина вчать все робити руками, щоб виховати почуття господаря. Щодня у сина виробляється самостійність. Поки батьки трудяться, дітей виховують люди похилого віку – дід і баба. При цьому вони природним чином заряджаються дитячим надлишком Радості і силою для продовження свого життя. Дітлахи ж при стариках ростуть мудрішими та світлішими. З 7 років дітей починають знайомити з наукою Слави в школі, де вони отримують знання нарівні зі знаннями, одержуваними в Родині. Слава – це наша історія і великі діла наших предків.

Тринадцяте правило. Карати дітей до 3 років не можна. З 3 до 7 років ставлять в куток на коліна – так чиститься Рід, так кується нове спроможне, витривале і відповідальне покоління. З 7 до 14 років при проступках батьки не розмовляють з дітьми або легко карають. З 14 до 21 караються жорстко, при серйозних проступках б'ють по задниці, щоб дійшло усвідомлення власної кривди через тілесну біль. Дівчаток і хлопчиків виховують по-різному.

Дівчинка – це жінка, вона та, що дає життя. Це господиня і берегиня дому. До 5 років – вона царівна: дівчинку леліють і пестять; з 5 до 15 років – мамина помічниця, допомагає доглядати менших братиків і сестричок: привчають до відповідальності та обов’язків; з 16 до 25 років – господиня світлиці, молода мама; з 25 до 55 років – мати, дружина і господиня; після 55 років – наставниця, знахарка, Берегиня.

Хлопчик – це чоловік, “Чоло віку”, совість і честь, батько, глава сімейства, годувальник і захисник. До 6 років – царевич: хлопчика леліють і пестять; з 6 до 18 років – батьків помічник і захисник менших сестричок та братиків: привчають до відповідальності та обов’язків; з 18 до 36 років – воїн і трудівник: набуття досвіду, навчання і випробування; з 36 до 60 років – муж і тато: той, хто збагачує і звеличує рід; після 60 років – Отець роду, вчитель.

Чотирнадцяте правило. Людина змалку повинна знати слово ТРЕБА – як пожертву певних своїх сил і старань, а при необхідності всього себе самого справі свого Роду. Жертовність – запорука живучості Роду.

П'ятнадцяте правило. Чоловік сказав – дружина подумала. Дружина сказала – чоловік зробив. Наслідком слів чоловіка є думки дружини. Призначення чоловіка – творити, давати початок, бути наставником своїй дружині, направляти думки дружини в потрібне для сім'ї русло. Наслідком слів дружини є дія чоловіка, а не думки, оскільки жінка тісніше пов'язана з Явою. Призначення дружини – приводити до втілення в матеріальному світі задумане чоловіком.

Шістнадцяте правило. Достаток у сім'ї будується на міцному зв'язку з Родом, а також народжені і правильному виховані дітей. Гроші в будинок приносить чоловік, але силу і натхнення для їх добування дає дружина через кохання і свою чуттєво-уявну підтримку. Під час кохання подружжю слід налаштовуватися один на одного і на хвилю родючості Матері-Землі. Чоловікові слід щ едро обдаровувати свою дружину за допомогу в справах. При дітях підкреслюється, що достаток у дім прийшов через працю.

Сімнадцяте правило. Чоловік – головний поза домом, у відносинах із суспільством і державою. Дружина – головна в будинку. Кожен із подружжя не втручається у справи іншого, оскільки обидва вчаться творити свій світ у Яві. При нужді просять ради один в одного або в родичів, а також у Предків і Богів, що у небі суть. Вони також підказують і направляють. Якщо в сім’ї менше трьох дітей, немає ніяких перепон, щоб і дружина заробляла гроші.

Вісімнадцяте правило. Дім, обійстя і сад – місце Сили, Росту і Захисту сім'ї, воно подібне до корабля, що йде в Праву. Житло Родини будується, виходячи з розмірів ліктя господаря. Форма житла визначається ступенем духовного розвитку, на якому знаходиться сім'я. Треба дотримуватися старовинних О бережних правил будівництва житла (закладка у фундамент і розвішування по стінах оберегів, орієнтація за сторонами світу і тому подібне), розміщення господарчих будівель та облаштування садиби. Будуй лише необхідне, не загромаджуй Землю, не засмічуй – її сили теж не безмежні.

Дев'ятнадцяте правило. Чоловік повинен пам’ятати, що на його сім'ю, його землю і майно постійно чатують загрози – з боку ворога, злодія, заздрісника. Тому він має бути завжди готовим дати відсіч неприятелю й упереджувати його зазіхання. Мудрого, сильного й сміливого бояться. Будь мудрим, сильним і рішучим!

Двадцяте правило. Щодня благословляй свою сім'ю для її процвітання і духовного зростання. Щонайменше п’ять разів на день молися Дажбогу і прославляй Праотців.

Двадцять перше правило. Гості в будинок – боги в будинок. Треба щедро приймати гостей, проте нікого чужого не можна пускати в опочивальню і до місць сімейної таїни. Крім свят, раз на тиждень слід влаштовувати розваги, танці, співати пісні.

Двадцять друге правило. Духи-помічники (домовик, лісовик, водяний і так далі) дають Родині додаткову Силу. З ними треба дружити і дякувати за допомогу.

Двадцять третє правило. Допомагаючи родичам, якщо вони просять про допомогу, зміцнюєш себе, свій Рід, Народ і Державу...

Боженка підвелася зі стільця і повернулася до вікна, за яким вже стояла рання осіння ніч. Гордій, мов заворожений, мовчав. Вона – волхвиня!»   – думав він.

– Шкода, забула ще одне правило, – забідкалася Боженка. Але не надовго: – Якби всі знали, що слово людина походить від імені першоматері Лади, то був би лад і в родинному колі, і між родами, і між народами.. .

Окремо треба сказати про кружало, – спохватилася після паузи Боженка. – Ти, мабуть, і не знаєш, що то таке? – і, не чекаючи на відповідь, продовжила: – Що зображує на собі той, хто хреститься? Три лінії, що дивляться в різні сторони. А ми всі вийшли з кола – материнського лона, і увійдемо в коло – лоно матері Землі. Все у нас кругле – від п яти до голови. І все навколо нас кругле – від зернини на землі до крони Діда-Дуба і Сонця-Місяця в небі... 

banner2.gif

Минувшина

Вітаємо! ...

Місія

  Ми пропонуємо ...

Бачення

  До цих ...